e-toplum 20 AĞUSTOS 2013 / 16:27

11. Ulaştırma Şûrası 5 Eylül’de başlıyor

Bakanlık, “Hedef için Ulaşım ve Hızlı Erişim” temasıyla “11. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleştirme Şûrası”nı gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 5 – 7 Eylül tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Şûra’ya cumhurbaşkanı ve bakan düzeyinde yabancı konukların yanında, yerli yabancı çok sayıda sektör temsilcisi, akademisyen, uzman ve sivil toplum kuruluşunun katılımı bekleniyor.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 11. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Şurası’nın Türkiye’nin denizcilik, ulaşım, havacılık, haberleşme gibi alanlarda hedeflerini gözden geçirmesi için de bir fırsat sağlayacağını belirterek, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz küresel krizin etkileri bitti mi, devam mı ediyor? Bundan sonraki muhtemel gelişim ve hedefler neler olacak? Bunlar ele alınacak. 2009′dan 2013′e kadar kendi hedeflerimizin gerçekleşme seviyesini ölçeceğiz. Bugüne kadar ne yaptık? Bundan sonra hedeflerimizi gözden geçireceğiz. İletişimde biz 2023′e 2009′da hedef koymuştuk. 2013′te bakıyoruz ki bu hedefler yetersiz kalmış. 2009′da 30 milyon geniş bant abone sayısına ulaşacağız diye hedef koymuşuz. 2013′te 20 milyonu geçmişiz. Belli ki 2023′te bu 30 milyonla kalmayacak, çok daha yukarılara çıkacak. Mobil internetin gelişiminde durum aynı. Dolayısıyla bu hedefleri yeni baştan gözden geçirecek ve önümüzdeki beş yıl için bir kademe, 10 yıl için bir başka kademe olmak üzere yeni hedeflerimize de enine boyuna tartışarak karar vereceğiz.”

Detaylı bilgi için www.ulastirmasurasi.gov.tr adresini kullanabilirsiniz. Bu arada daha önce 10 yılda bir yapılan organizasyon bundan sonra 5 yılda bir yapılacağı bilgisi verildi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics