e-toplum 08 ŞUBAT 2010 / 10:15

2010 yılının en iyi 15 internet girişimcisi belli oldu

Yeni ekonomiyle ilgili bilgi ve iş fikri sahibi olan girişimcilerle bu konuda yatırım yapabilecek şirket ve profesyonelleri buluşturan Etohum, 2010 yılında yatırım yapılacak 15 yeni internet girişimcisini açıkladı. 30 Ocak tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve Airties Kurucu Ortağı Ziya Boyacıgiller, Sobe Kurucusu Mevlüt Dinç ve Biletix kurucuları Ali Abhary ve Dave Dorner’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda açıklanan 15 girişimci Şubat ayında Antalya Rixos Premium Belek’te düzenlenecek 4 günlük etohum Girişimcilik Kampı’na katılacak. 2009 yılında 1500 internet girişimcisinin başvurduğu Etohum, ilk aşamada belirlenen 200 adayla yüz yüze görüşmeler yaparak 40 kişilik bir ön liste oluşturdu. Etohum’un destekleyeceği 15 girişimci ise toplam 16 kişilik bir danışma kuruluna yapılan sunumlar sonucunda belli oldu. etohum’un 2009 yılı içinde 100’ün üzerinde toplantı düzenleyerek yaklaşık 10 bin kişinin buluşmasına aracılık ettiğini belirten Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir, “Etohum.tv kanalıyla tüm etkinliklerini internet üzerinde 24 saat internet girişimcilerine sunarak 50 binin üzerinde kişiye ulaşılmasını sağladı. Bunun yanı sıra etohum, kamplarıyla, girişimciliğe yeni başlayacak olanlara yol gösterdi. Geçen sene etohum sürecinden geçen iki şirket melek yatırımcılarını buldu. Pabbuc.com ve Ortakantin.com siteleri, yeni yatırımcılarıyla beraber şirketleşti ve geleceğe daha ümitle bakmaya başladı” dedi.

2010 yılında yatırım yapılacak 15 internet girişimi

Roodbox.com: Reklam gelirinin belli bir yüzdesini izleyenlerle paylaşan eşsiz saniye oyunu.
Anneysen.com: Anelere ve anne adaylarına yönelik bir sosyal ağ sitesi.
Tvdegrodum.com: İzleyicilerin televizyon programlarında veya dizilerde gördükleri ürünlere ait marka, model ve satış noktası gibi bilgilere ulaşmalarını ve istedikleri ürünü satın almalarını sağlayan platform.
Karniyarik.com: Kullanıcılarına internette aradıkları, fiyatı olan her şeyi bulma imkânı sağlayan bir dikey arama motoru.
Balerin.com: Kozmetik sektörüne yönelik Türkiye’nin en büyük internet platformu olma hedefiyle kurulan özgün bir e-ticaret sitesi.
YollaYolla.com: Üyelik sistemi ile bireylerin arzu ettikleri ve kullanmak istedikleri ürünleri deneme ve kullanma şansı buldukları bir ortam.
DersVerilir.net: Özel ders veren bireyler ile özel öğretmen arayışında olan öğrenci ve velileri buluşturmaktadır.
Filoline.net: Araç sahipleri ile hizmet ve ürün sağlayıcı şirketler arasındaki iletişimi ve ticareti düzenleyen bir platform.
Grupanya.com: İnsanların yapmak isteyip fakat pahalı buldukları etkinlikleri belli bir katılımcı sayısına ulaştıktan sonra, başka bir yerde bulamayacakları fiyatlarla satın alma fikrinden doğdu.
Ofansif.com: Futbol taraftarlarının futbola dair tüm bilgi ve paylaşım ihtiyaçlarını tek bir platform üzerinde karşılayabildikleri bir “sosyal ağ” ve “sosyal medya” sitesi.
Bogazharbi.com: “Boğaz Harbi”, Çanakkale Savaşı Destanı’nı konu alan, 3 boyutlu bir bilgisayar oyunu projesi.
Dressar.com: Müşterilerin, bilgisayar başında ve video kamera yardımıyla istedikleri giysileri (Augmented Reality) sanal gerçeklikten faydalanarak kolaylıkla denemelerini sağlar.
Sopido.com: Sosyal medyanın kişileri değil, aksine ürünleri profil haline getiren ve bunun üzerinden marka ve ürünleri, kullanıcıların istediği her yerden erişebileceği bir ortama toplayan sosyal alışveriş sitesi.
Nefius.com: “Kavram Merkezli Veri Düzenleme” sistemi.
Lorientalis.org: Çevreye duyarlı komüniteler yaratmayı amaçlayan internet platformu.
ETİKETLER : Sayı:757

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics