e-toplum 21 OCAK 2013 / 08:26

2013’te FATİH Projesi’ne 400 milyon TL evrensel hizmet gelirlerinden geliyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürü Atila Çelik 2013 yılı için FATİH Projesi’ne Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir milyon TL yatırım yapılacağının, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan da bilgi teknolojileri malzemelerinin alımı için 400 milyon TL yatırım harcamasının öngörüldüğünü açıkladı.
FATİH (Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Harekatı) Projesi kapsamında; eğitim ve öğretimde niteliği artırmak ve fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla BT araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edilecek şekilde etkin kullanımı için, okul öncesi, ilköğretim ile ortaöğretim okullarındaki 570 bin dersliğe bilgi teknolojileri malzemelerinin alınması işini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yürütüyor. Bu bilgi teknolojileri malzemeleri; etkileşimli tahta, A3 ve A4 yazıcı ile doküman kameradan oluşuyor.
Uzaktan hizmet içi eğitim Ocak 2013’te tamamlanıyor
Atila Çelik, “Proje kapsamında, 2012 yılı içinde, birinci aşamada 3.657 adet ortaöğretim okuluna bilgi teknolojileri malzemelerinin satın alınması işi tamamlanmış durumda. Buna göre;  84.921 adet etkileşimli tahta, 3.657 adet doküman kamera, 3.657 adet A3/A4 çok fonksiyonlu yazıcı alınmış ve Milli Eğitim Bakanlığı’na yıl sonu itibarıyla devredilmiştir. 110 merkeze uzaktan hizmet içi eğitim sisteminin kurulmasına ilişkin süreç devam etmekte olup Ocak-2013 sonu itibariyle tamamlanması beklenmektedir. 12 Ocak 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2013 Yılı Yatırım Programı’nda; Milli Eğitim Bakanlığının programına FATİH Projesi için; bir milyon TL. ödenek öngörülmüş, ayrıca 400 milyon TL de evrensel hizmet gelirlerinden karşılanacağı, projenin pilot uygulama ve diğer gelişmeler çerçevesinde revize edileceği, Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol hükümlerine uygun olarak projenin yürütüleceği belirtilmiştir“ açıklamasını yaptı.
ETİKETLER : Sayı:905

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics