e-toplum 23 MART 2015 / 09:27

700 bin tablet dağıtılıyor

MEB, öğrenci ve öğretmenlere Mayıs ayından itibaren kalemli ve kameralı tablet bilgisayar dağıtacak.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Telpa şirketi temsilcileri, FATİH Projesi kapsamında, ‘700 bin Tablet Bilgisayar Seti Dağıtımı’ ihalesi sözleşmesini 13 Mart tarihinde Ankara’da düzenlenen törenle imzaladı.

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, FATİH Projesi´nin teknolojinin eğitimde etkili şekilde yürütülmesi için geliştirilen en önemli projelerden olduğunu belirterek sözleşmeyle mayısta dağıtılacak 700 bin tablet için önemli bir aşamanın geride bırakıldığını söyledi. Tabletlerin teknik kapasite açısından bugüne kadar alınan en iyi ve en uygun fiyatlı ürün olduğunu vurgulayan Kurt, bir tablete 550 lira ödeyeceklerini kaydetti ve aktif EMR kalem ile tablet üzerine yazı yazılabileceğinin altını çizdi. Kurt, "FATİH Projesi´ni en etkin şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Okullarımızın altyapı çalışmaları da hızlı bir şekilde devam ediyor. 17 bin 30 okulun çalışmaları bitirildi. 10 bin okulun altyapı ihaleleri de başladı. 437 bin etkileşimli tahtanın 170 bini dağıtıldı. Geri kalan kısmı ise yıl sonuna kadar dağıtılacak. EBA üzerinden 150 bin içerik yayımladık, 81 portalımız mevcut” açıklamasını yaptı.

Tablet tasarımı Türk mühendislerden

Telpa Komünikasyon Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman da dünyada kalitesiyle kanıtlanmış ama fiyatta da rekabetçi mükemmel bir ürün geliştirdiklerini belirterek, "Tabletler, yüzde 100 Türk mühendislerin tasarımıdır. Çocuklarımızın ve bizim rahatlıkla kullanabileceğimiz bir ürün üretmeye çalıştık. Kaliteden ödün veremezsiniz. Öğrencilerimiz bu tabletleri 4 yıl kullanacak, biz de 4 yılın garantisini veriyoruz" şeklinde konuştu.

 
ETİKETLER : 1014

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics