e-toplum 24 OCAK 2010 / 18:00

ActFax, LÖSEV ve Bedensel Engellilere tasarruf sağlayacak

Fins Bilişim Türkiye’de müşterilerine sunduğu, Türkçe faks sunucusu ActFax’ı sosyal sorumluluk çerçevesinde LÖSEV ve Bedensel Engelliler Derneği’nde ücretsiz kurulumunu gerçekleştirdi.
Türkiye’de yardım kuruluşlarına ve sivil toplum kuruluşlarına destek vermenin yollarını aradıklarını ve uzun süreli tasarrufların bu tür kuruluşlara en büyük destek olabileceğini düşündüklerini belirten Fins Bilişim Genel Müdürü Ali Çetrefli, Ankara’da LÖSEV ve İstanbul’da Bedensel Engelliler Derneği’ne ActFax’ın ücretsiz kurulumunu sağladıklarını kaydetti.
Günümüzde yaşanan küresel krizin şirketler gösterdiği en önemli dersin tasarruf ve çevre bilinci olduğunu söyleyen Çetrefli, “ActFax ile fakslar elektronik ortamda görüntülendiğinden gerekmedikçe çıktı alınmıyor, bu da özellikle yardımlaşma dernekleri ve vakıfları açısından bakıldığında önemli bir gider kalemi.
Burada gereksiz alınan çıktıların önüne geçilmiş olacak. Türkiye’nin birçok yerinden gelen bağış ve taleplerle ilgili fakslar da bu sayede elektronik ortamlarda saklanıp, çok daha hızlı cevaplanabilecek.
Özellikle LÖSEV ve Bedensel Engelliler Derneği gibi Türkiye çapında üyesi ve destekçisi bulunan kuruluşlar bu sayede iş süreçlerini de kolaylaştırmış olacak ve daha fazla sosyal yardım konularına yoğunlaşabilecekler” dedi.
ETİKETLER : Sayı:755

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN