e-toplum 24 OCAK 2010 / 18:00

ActFax, LÖSEV ve Bedensel Engellilere tasarruf sağlayacak

Fins Bilişim Türkiye’de müşterilerine sunduğu, Türkçe faks sunucusu ActFax’ı sosyal sorumluluk çerçevesinde LÖSEV ve Bedensel Engelliler Derneği’nde ücretsiz kurulumunu gerçekleştirdi.
Türkiye’de yardım kuruluşlarına ve sivil toplum kuruluşlarına destek vermenin yollarını aradıklarını ve uzun süreli tasarrufların bu tür kuruluşlara en büyük destek olabileceğini düşündüklerini belirten Fins Bilişim Genel Müdürü Ali Çetrefli, Ankara’da LÖSEV ve İstanbul’da Bedensel Engelliler Derneği’ne ActFax’ın ücretsiz kurulumunu sağladıklarını kaydetti.
Günümüzde yaşanan küresel krizin şirketler gösterdiği en önemli dersin tasarruf ve çevre bilinci olduğunu söyleyen Çetrefli, “ActFax ile fakslar elektronik ortamda görüntülendiğinden gerekmedikçe çıktı alınmıyor, bu da özellikle yardımlaşma dernekleri ve vakıfları açısından bakıldığında önemli bir gider kalemi.
Burada gereksiz alınan çıktıların önüne geçilmiş olacak. Türkiye’nin birçok yerinden gelen bağış ve taleplerle ilgili fakslar da bu sayede elektronik ortamlarda saklanıp, çok daha hızlı cevaplanabilecek.
Özellikle LÖSEV ve Bedensel Engelliler Derneği gibi Türkiye çapında üyesi ve destekçisi bulunan kuruluşlar bu sayede iş süreçlerini de kolaylaştırmış olacak ve daha fazla sosyal yardım konularına yoğunlaşabilecekler” dedi.
ETİKETLER : Sayı:755

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics