e-toplum 06 MAYIS 2011 / 23:25

Aile hekimleri teknoloji ile tanışıyor

Turkcell, sağlık teknolojileri alanında yenilikçi bir vizyonla aile hekimlerine altyapı, donanım ve eğitim fırsatları sunuyor. Bu kapsamda, Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu ve sağlık sektöründen iş ortaklarıyla birlikte, hekimlerin meslekî gelişimine katkı sağlamayı ve sağlık sektöründe kritik önem taşıyan mobil teknoloji kullanımının artırılmasını hedefleyen proje ile 7 ilde toplantılar düzenlenecek.
20 binin üzerinde aile hekimini mobil teknolojilerin gücüyle destekleyen İşTcell Doktorlar Kulübü bu proje çerçevesinde; Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri, Sanofi-Avantis, Dünya Göz Hastanesi, Simeks ve MertVAN Hukuk işbirliğiyle toplantılar düzenleyecek. 30 Nisan’da İstanbul Conrad Otel’de yapılan ilk toplantının ardından yıl boyunca Ankara, İzmir, Samsun, Erzurum, Gaziantep ve Antalya’da toplantılar gerçekleştirilecek. Aile hekimlerine sunulacak altyapı, donanım ve eğitim hizmetlerinin Türkiye’ye “Daha Fazla Sağlık” olarak dönmesini hedefleyen Turkcell, iş ortaklarıyla birlikte bu toplantılarda sağlıkta teknoloji kullanımı, mobil teknolojilerle zenginleştirilmiş aile hekimliği bilgi sistemi ve tıp hukukunda tıpta yanlış uygulamalar konularında bilgilendirme yapacak.
7 ilde gerçekleştirilecek toplantılarda ayrıca birinci basamak sağlık hizmetlerinde göz muayenesi, kronik hastalık yönetimi, ultrason kullanımı gibi konularda uzman doktorlarca klinik eğitimler verilecek. Aile hekimleri, ayrıca Turkcell altyapısını kullanarak teknolojiyle hayatlarını nasıl kolaylaştırabilecekleri ve cazip donanım teklifleri konusunda bilgi edinecekler.
ETİKETLER : Sayı:820
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN