e-toplum 15 OCAK 2012 / 14:04

Akademik Bilişim Konferansı Uşak’ta

Üniversitelerin bilişim, internet ve ilintili konulardaki uzmanlarını bir araya getiren bu yıl on dördüncüsü gerçekleştirilen Akademik Bilişim Konferansı 1-3 Şubat’ta Uşak Üniversitesi’nde yapılacak.
Konferans, internetin tetiklediği değişimin sancılarını ve çalkantılarını anlamaya ve ona bir cevap oluşturmayı hedefliyor. Konferansın ana teması “Sosyal Ağlar, Yeni Medya ve Demokrasi” olacak. İnternetle somutlaşan bilgi ve iletişim alanındaki gelişmeler, üniversitelerin konumunu; teknoloji politikaları, Ar-Ge, inovasyon, ömür boyu eğitim gibi kavramları yeniden tanımlamaya zorluyor.
Konferans öncesinde ve konferans sırasında çeşitli seminerler ve kurslar düzenlenecek. Konferans öncesinde, 28-31 Ocak tarihlerinde düzenlenen kurslara üniversite ve kamu çalışanları hedeflenmekle birlikte herkese açık ve ücretsiz olacak. Kurslarda Linux Sistem Yönetimi, Güvenlik, PostgreSQL, LibreOfis, Python ve Android hakkında eğitimler verilecek.
Konferans ve kurslara ilişkin ayrıntılı bilgiye http://ab2012.usak.edu.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:854

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN