e-toplum 30 EYLÜL 2013 / 08:03

Akademik bilişimciler Şubat’ta bir araya gelecek

Üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları biraraya getirerek, bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak, ve ortak politika oluşturmak amaçlarıyla ulusal boyutta Akademik Bilişim 2014 konferansı düzenlenecek. 16. düzenlenen Akademik Bilişim Konferansı, AB’14, Mersin’de 5-7 Şubat tarihlerinde Mersin Üniversitesi Konferans Merkezi’nde yapılacak.
Konferans öncesinde 1-4 Şubat tarihlerinde ise 4 günlük, yoğun, paralel kurslar yapılacak. Konferans sırasında ise çeşitli eğitim seminerleri verilecek. Kurslar ve seminerler şekillenmeye başladı. Şu anda Python, Linux’a Giriş, Özgür yazılım geliştirme araçları, Güvenlik 101 ve Ruby 101 kursları ve veri madenciliği semineri netleşenler arasında. Kurslar ve konferansa kayıt henüz açılmamış olup, kurs ve seminer konu önerileri de verilebilir.
Tüm başvuruların openconf.ab.org.tr üzerinden yapılması gerekiyor. Başvurmadan önce, http://ab.org.tr/ab14/yazar.html sayfasının okunmasına dikkat edilmeli. Her başvurunun konular arasında AB-Bildiri, AB-Panel, AB-Çalıştay, AB-Seminer ve AB-Kurs seçeneklerinden birinin de işaretlenmesi gerekiyor. Bildirilerin en azından hakem değerlendirmesine imkan verecek uzunlukta bir geniş özet içermesi, tercihan tam metin olması isteniyor. İlk başvuruların pdf formatında, sunulan ve basılacak bildirilerin ise son halinin editlenebilen bir formatta konferans sonrasında yeniden openconf üzerinden yüklenmesi isteniyor. Son öneri gönderme tarihi olarak 1 Aralık 2013 belirlendiği konferansa sponsor olmak isteyenler http://ab2014.mersin.edu.tr/ üzerinden temas kurabilir.
ETİKETLER : Sayı:940

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics