e-toplum 24 EKİM 2010 / 18:00

Almanya CeBIT için STK’lardan güçbirliği

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve bilişim sektöründe faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) CeBIT 2011 için güç birliği yaptı.
Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek CeBIT fuarının bilişim sektörüne olumlu etkiler yaratabilmesi için BTK, İTO ve STK’lar bir araya geldi. CeBIT’te, toplam 224 bin 800 metrekarelik alanda en son teknolojik ürünler vitrine çıkarılacak. 68 ülkeden 4 bin 157 şirketin stand açacağı fuarda, katılımcıların 83 ülkeden 6 milyon iş bağlantısı yapması öngörülüyor. 10 milyar avro yatırım hacmi olduğu belirtilen fuara, 100 delegasyonun katılması bekleniyor.
İstanbul Ticaret Odası’nın Türkiye pavyonunu organize edeceği fuarda Türk şirketleri, kendilerini dünyaya tanıtma fırsatı bulacak.
Toplantıya sektörün önde gelen sivil toplum örgütleri; Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İşadamları Derneği (MOBİSAD), Mobil Servis Sağlayıcı İşadamları Derneği (MOBİLSAD), Telekomünikasyon ve Enerji Hizmetleri Tüketici Hakları ve Sektörel Araştırmalar Derneği (TEDER), Tüm Telekomünikasyon İşadamları Derneği (TÜTED), Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu (TÜBİFED), Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD), Bilişim Sektörü Derneği (TÜBİDER), Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD) ve Tüm İnternet Derneği’nin (TİD) üst düzey temsilcileri katıldı.
ETİKETLER : Sayı:793

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN