e-toplum 21 EKİM 2013 / 07:30

Altın Örümcek Ödülleri sahiplerini buldu

Her yıl geleneksel olarak DorukNet tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl 11.’si düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri, 9 Ekim’de Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. BTnet.com.tr’nin medya sponsoru olduğu tören internet dünyasını bir araya getirdi.
38 kategoride 300 finalistin yarıştığı Altın Örümcek Web Ödülleri’nde 2012 yılının En İyi Web Sitesi Özel Ödülü www.garanti.com.tr ile Garanti Bankası’nın oldu. En iyi Erişilebilir Web Sitesi Özel Ödülü ise www.ntvmsnbc.com ile Doğuş Yayın Grubu aldı. Ödül töreninde ayrıca 21 başarılı web tasarım ajansı ve etkileşimli ajans “Ajans Başarı Ödülü” aldı.
44 kişiden oluşan bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri; ön eleme, grup elemeleri ve final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamalı eleme sürecini gerçekleştirdiler. Başvurular toplam beş değerlendirme kriteri temel alınarak değerlendirildi. Bu kriterler tasarım, içerik, özellik/işlevsellik, kullanılabilirlik, standart uygunluğu ve çapraz tarayıcı uygunluğu olarak belirlendi.
DorukNet Pazarlama Müdürü Aslı Cem, yarışmaya olan katılımın internet sektörünün Türkiye’de ulaştığı boyutun bir aynası olduğuna dikkat çekti ve Altın Örümcek kapsamında jüri üyelerinin değerlendirmeleri yanı sıra halk oylaması uygulaması ile yarışmaya çok geniş kitlelerin de katkıda bulunması sağlandığını sözlerine ekledi. Cem, halk oylamasında 332 web sitesi için toplam 15 bin oy kullanıldığını aktardı.
Doruknet Proje Satış Müdürü Serdar Erkesen ise “On birincisini düzenlediğimiz Altın Örümcek web ödüllerine geçtiğimiz yıllara göre daha fazla ilgi ve katılım var. İnternet alışverişini yaygınlaştırmak, e-ticaret sektörünü destekleyen çalışmaların önünü açmak istiyoruz. Bu yüzden bu alanda başarılı çalışmaları teşvik etmeye çalışıyoruz. Bu gece gördüğümüz yüksek katılım da bu konuda doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi” dedi.
ETİKETLER : Sayı:942