e-toplum 03 ŞUBAT 2014 / 08:02

Ankara Kalkınma Ajansı’ndan 25 milyon lira

Ankara Kalkınma Ajansı, ilk 2014 Yılı Proje Teklif Çağrısı Bilgilendirme Toplantısı’nı 23 Ocak’ta Başkent Öğretmenevi’nde düzenledi.

Ankara’da faaliyet gösteren kamu, özel sektör ve STK’ların başvuru sahibi olabileceği 2014 Yılı Proje Teklif Çağrısı ile Ankara’nın sürdürülebilir kalkınmasının desteklenmesi amaçlanıyor. Toplantıda, 2014 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında ‘İleri Teknolojilerde İhracat Odaklı Kalkınma Mali Destek Programı’ (İLTEK) ve ‘Sosyal Kalkınma Altyapısının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı’ (SOSKA) olmak üzere iki ayrı mali destek programının ayrıntıları katılımcılarla paylaşıldı ve projelerin hazırlanması aşamasında dikkat edilmesi gereken konular; Ankara Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi Başkanı Süleyman İslamoğlu ve ajans uzmanları Esra Alkım Karaağaç ve Didem Ulaç tarafından anlatıldı.
Ankara Kalkınma Ajansı, İLTEK ve SOSKA olmak üzere iki ayrı mali destek programıyla toplam 25 milyon TL tutarında destek sağlayacak. İleri Teknolojilerde İhracat Odaklı Kalkınma Mali Destek Programı’nın toplam bütçesi 15 milyon lira, amacı ise Ankara’nın yüksek katma değer ve teknoloji odaklı ekonomik yapısının güçlendirilmesi. Özel amacı ‘Ankara sanayisinin ileri teknolojili sektörlerinde üretim, pazarlama ve ihracat kapasitesinin artırılması’ olan programın öncelikleri ise şunlar: İleri teknolojili sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerinin kapasite ve yeteneklerinin desteklenerek ürün portföyünün geliştirilmesi, ileri teknolojili sektörlerde üretim yapan şirketlerin ihracat kapasitesinin artırılması. Son başvuru tarihi 17 Mart, proje dosyası son teslim tarihi ise 24 Mart 2014. Genel amacı; ‘Ankara’da, bireylere eşit ve kaliteli yaşam imkânı sunarak sosyal bağların güçlendirilmesi’ olan Sosyal Kalkınma Altyapısının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı’nın özel amacı ise; ‘Özel sosyal politika gerektiren grupların yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, sosyal ve ekonomik yaşama katılımlarının artırılması” olarak belirlendi. Programın toplam bütçesi 10 milyon TL olan programın son başvuru tarihi 24 Mart, proje dosyasının ajansa son teslim tarihi ise 31 Mart 2014.
ETİKETLER : Sayı:957

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics