e-toplum 28 OCAK 2013 / 08:00

Ankara Kalkınma Ajansı’ndan proje hazırlama eğitimleri

Ankara Kalkınma Ajansı’nın ‘2012 Mali Destek Programı’ kapsamında yürüttüğü çalışmalarda, bilgilendirme ve eğitim toplantıları tamamlandı. Ajans tarafından ilk olarak destek programı kapsamında tüm ilçelerde bilgilendirme toplantıları düzenlendi. Bilgilendirme toplantılarına yaklaşık 1400 kişi katılarak programlarla ilgili detaylı bilgi sahibi oldu.
Ankara Kalkınma Ajansı, 2012 Mali Destek Programları kapsamında paydaşlara yönelik olarak proje hazırlama eğitimleri sundu. Ajans hizmet binasında 24 Aralık 2012 tarihinde başlayan eğitim çalışmaları 18 Ocak 2013’e kadar devam etti ve bu eğitimlerden bir aylık sürede 400 kişi faydalandı. Eğitim kapsamında, Ajansın 2012 Yılı Mali Destek Programı’na yönelik proje hazırlarken uyulması gereken kurallar başta olmak üzere, proje fikri geliştirme ve yazılı hale getirme konularından bütçe hazırlamaya değin birçok konuda uzmanlar tarafından bilgilendirme yapıldı. Böylece 2012 Yılı Mali Destek Programı kapsamında daha önce ilçelerde yürütülen bilgilendirme ve eğitim faaliyetleriyle toplamda 1400 kişiye ulaşılmış oldu.

Ankara ulusal ve uluslararası fonlardan yararlanacak
Ulaşılan grupların Ankara’da proje hazırlama kapasitesine büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, verilen eğitimin sadece ajans destekleri için değil, Ankara’nın ulusal ve uluslararası fonlardan daha fazla yararlanması için de önemli olduğunun altını çizdi.
ETİKETLER : Sayı:906

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics