e-toplum 09 ŞUBAT 2015 / 08:09

Ankara sağlıkta marka kent

ASİAD Başkanı Barış Aydın, Ankara’da son yıllarda en hızlı gelişen sektörün ‘medikal’ olduğunu vurgulayarak bu sektördeki gelişimin iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Barış Aydın, özellikle inşaat, hizmet ve sanayi sektöründeki gelişmelerden sonra Ankara’nın tıbbi malzeme ve savunma gibi bazı sektörlerde açık ara farkla önde gittiğini söyledi. Aydın, Başkent Ankara’nın modern ve kapsamlı sağlık yatırımlarının dışında tıbbi malzemede Türkiye üretiminin yüzde 70’ini karşılayan potansiyeliyle sağlıkta Orta Doğu ve Balkanlar’ın marka kenti olabileceğini dile getirdi.

Sağlıkta markalaşmak için sektörün desteklenmesi gerekli

Aydın, Ankara’da son yıllarda en hızlı gelişen sektörün medikal sektörü olduğunu, bu sektördeki gelişimin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek şunları kaydetti: “Ankara, yıllardan beri İç Anadolu’nun dışında Doğu, Güneydoğu, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinin sağlık merkezi durumunda. Son birkaç yıldan beri sağlık alanındaki yatırımlar öncekilerle kıyaslanmayacak kadar büyüdü. Şu an özel ve devlet olmak üzere 100’e yakın hastane bulunuyor; 10 üniversite hastanesi, 32’si özel, 4’ü askeri hastane, 6 tane diş sağlığı merkezi, 2 doğumevi, 3 resmi ve kamu hastanesi, 38 devlet hastanesi şeklinde sıralayabiliriz. Kaplıcalarımız da büyük öneme sahip. Sadece Türkiye’nin değil, Orta Doğu ve Balkanlar’ın da sağlıkta marka kenti olabiliriz.” Aydın, markalaşmak için sektörün desteklenmesi ve tanıtım çalışmalarının büyük önemi olduğunu vurgulayarak  “Biz iş dünyası olarak bunun bilincindeyiz. Ankara’yı sağlıkta Türkiye ve bölgesinin başkenti yapmaya kararlıyız” şeklinde konuştu.

 
ETİKETLER : 1008

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN