e-toplum 13 MAYIS 2013 / 08:02

Ankaralı bilişimciler uluslararası aktörlerle buluştu

Ankara Kalkınma Ajansı, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Apple şirketini Ankaralı yazılım geliştiricilerle bir araya getirdi. ‘İOS Uygulama Dünyasına Giriş’ başlığıyla düzenlenen programın açılışında konuşan Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç.Dr. Asım Balcı, bu etkinlikle Ankaralı bilişimcilerin uluslararası aktörlerle bir araya gelme şansı yakalayacağını söyledi.
Ankara Türkiye’ye örnek
Ankara’nın son yıllarda teknokentleriyle, üniversiteleriyle büyük bir atılım içerisine girmiş olduğunu kaydeden Balcı, “Ankara’da müthiş bir insan kaynağı potansiyeli var. 21 tane yükseköğretim kurumumuz, 5 tane aktif teknokentimiz bulunuyor ve Türkiye’deki diğer kurum ve kuruluşlara örnek teşkil ediyorlar” dedi. Doç.Dr. Asım Balcı, geçen yıl yaklaşık 70 yenilikçi projeyi desteklediklerini hatırlatarak, katılımcılardan, girişimcilik ve yenilikçilik ekosisteminin geliştirilmesine yönelik önerilerini yetkililere iletmelerini de istedi. Bu tarz buluşmaların Ankara’nın bilgi ve iletişim sektöründeki öncü konumunu güçlendirmeye de katkı sağlayacağını belirten Balcı, “Ankara Kalkınma Ajansı olarak Ankara’da iyi bir konumda olan bilişim sektörü ve bu sektörde çalışan kalifiye insan kaynağının gelişimini çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:921

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN