e-toplum 27 NİSAN 2015 / 10:32

Ar-Ge çalışmaları bütünlük sunmalı

Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen, “AB UFUK / HORİZON 2020 Marie Sklodowska Curie Araştırma Programları ve Bursları ve Sağlık, Demografik Değişim ve Refah Alanı Bilgi Günü” etkinliği 15 Nisan’da Ankara’da gerçekleştirildi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Elmalı, “Ar-Ge konusunda verilen destekler bireysel çabalar içerisinde ilerlediğinde çok anlam ifade etmiyor. Bu kapsamda yapılan çalışmaların muhakkak kurumsal olarak bir bütünlük sunması gerekiyor. Bu çalışmalar kapsamında oluşturduğumuz Teknoloji Transfer Ofisimiz, üniversitemizin mevcut potansiyelini ortaya çıkarmak adına çalışmalara başladı. Ekibimizle birlikte üniversitemizin Ar-Ge alanında koyduğu hedeflere ulaşmaya çalışıyoruz. Bu çalışmaların başında değişik kurumlar tarafından açılan çağrıların sizlere ulaştırılması ve konuların uzmanları tarafından değerlendirilmesi geliyor. Biz TTO ekibiyle birlikte bu çalışmaları uzmanlığımızın güçlü olduğu sağlık alanında başlatmaya karar verdik” açıklamasını yaptı.

 

Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi; TÜBİTAK uzmanları tarafından yapılan HORİZON 2020 bilgilendirme toplantısı sonucunda tıp camiasına önemli katkılarda bulunacak yeni projelerin başlatılmasının hedefliyor.

 
ETİKETLER : 1019
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN