e-toplum 21 MART 2010 / 18:00

Bayrampaşa’da, ‘Akıllı Kent Hizmet Servisi’ dönemi

Yerel yönetimlerin e-dönüşüm kapsamındaki çalışmaları her geçen gün gelişim gösterirken Bayrampaşa Belediyesi’de bu konuda önemli bir adım attı. Belediyenin 2005 yılından beri çalışmalarını devam ettirdiği Akıllı Kent Hizmet Servisi Projesi, 12 Mart’ta Bayrampaşa Belediyesi’nde gerçekleşen törenle hizmete açıldı. Akıllı Kent Hizmet Servisi ile vatandaşların tüm bilgilerinin yer aldığı Akıllı Kent Platformu doğrudan vatandaşın hizmetine açılırken, vatandaşlar belediye Akıllı Kent Hizmet Servisi ile tüm işlemlerini tek bir noktadan sonlandırabilecek.

Tüm belediyecilik işlemleri tek noktada
Bayrampaşalıların her türlü sosyal, kültürel ve demografik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla belediye hizmet ve servislerine kolay erişimi sağlamak üzere hayata geçirilen proje, tüm belediyecilik hizmetlerini içine alıyor. Akıllı Kent Hizmet Servisi’nin faaliyetleri ve uygulama alanları arasında karşılama, danışma, bilgilendirme, başvuru, sosyal yardım ve aktivite başvuru, borç sorgulama ve ödeme işlemleri, imarla ilgili işlemler ve işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı işlemleri bulunuyor. Törende söz alan Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, bu doğrultuda ‘Beyaz Masa’ geleneğini bilişim teknolojileri işe bütünleştirerek Akıllı Hizmet Servisi’ni oluşturduklarını belirtti. Bürge, geçtiğimiz süreçte belediyecilikte çok önemli rol üstlenen Beyaz Masa’nın bilişim teknolojileri ile yeniden yapılandığını belirtti.
YORUMLAR
Emin Dülger 15 NİSAN 2012 / 14:51 0 0
Sayın ilgililer kahvelerin önüne yani vatandaşın kullandı kaldırımlara kahve işletmeleri masa koymaktalar siz belediye olarak ne gibi yaptırım uygulamaktasınız biz vatandaş olarak çok rahatsız saygılarımla.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics