e-toplum 27 EKİM 2014 / 11:38

Beyaz Şapka, Ankara ile buluştu

Beyaz Şapka 14 Bilgi Güvenliği Konferansı, Ankara’da ilk kez 16 Ekim tarihinde düzenlendi. Konferansın açılış konuşmasını yapan Nebula Bilişim Genel Müdürü Serkan Akcan, 2005 yılında Nebula Bilişim’in kurulduğunu, ‘Beyaz Şapka’ fikrinin de aslında ilk kez Ankara’da doğduğunu söyledi ve aynı zamanda Beyaz Şapka dergisini de yılda 4 kez çıkardıklarını kaydetti. Akcan, “Nebula Bilişim, Türkiye’de bilgi güvenliği sektörünü bir ürün grubu olmaktan çıkartıp yüksek bilgi birikimi, tecrübe ve eksiksiz hizmetlerle doğru güvenlik yapıları sunmak amacıyla kuruldu. 10 yıldır İstanbul’da faaliyet gösteriyoruz. Bu yıl mart ayı başında da Ankara Bölge Ofisi’ni kurduk. Geliştirilmiş hizmet ve bakım anlayışını bölgeye taşımak ve bu konuda bölgede gözle görülebilir bir katma değer, farkındalık sağlamak istiyoruz” dedi.


Komple bilgi güvenliği süreci yönetiliyor

İş ortaklığı sistemiyle çalıştıklarını kaydeden Serkan Akcan, konferansa; F5, Infoblox, McAfee, Microsoft, Palo Alto Networks, Picus, Titus gibi önemli firmaların sponsor olduğunu belirtti ve komple bilgi güvenliği süreci yönettiklerine dikkat çekti. McAfee Türkiye ve Azerbaycan Ülke Müdürü İlkem Özar da güvenlik dünyasındaki yeni eğilimleri anlatıp “Güvenlik önemli ama güvenlikte yaptığınız eksiklerin maliyeti çok önemli” saptamasını yaptı. Palo Alto Sistem Mühendisi Onur Kasap uçtan uca güvenlik çözümlerini aktardığı sunumunu gerçekleştirirken Anadolu Ajansı Sistem Müdürü İrfan Keskin de bir siber saldırıyı püskürtmenin perde arkasına odaklanıp iyi bir ekibin bir bilgi işlem yöneticisinin en önemli zenginliği olduğuna dikkat çekti.
ETİKETLER : 993

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN