e-toplum 17 KASIM 2014 / 10:27

BİL-TEL Kümesi GITEX’e katıldı

Bilkent Cyberpark’ın Bilişim ve Telekomünikasyon (BİL-TEL) Kümesi, 12-16 Ekim 2014 tarihinde Dubai’de gerçekleşen ‘GITEX 2014 Teknoloji Haftası’na 14 firmayla katıldı. Cyberpark BİL-TEL Kümesi; her yıl ekim ayında Dubai’de düzenlenen Orta Doğu’nun en büyük BT fuarı olan ve geçtiğimiz yıl 4000’e yakın stant ve 140 bin üzerinde ziyaretçiyle gerçekleşen GITEX’e, 14 Cyberpark firmasının yanı sıra, Ekonomi Bakanlığı’ndan Muhammed Emin Torunoğlu, Bilkent Cyberpark yönetiminden Faruk İnaltekin ve Merve Akdağ ile katıldı.

GITEX, iş yapmak isteyen firmaların giriş kapısı

‘Cloud Confex’, ‘Büyük Veri’ ve ‘Sayısal Stratejiler’ gibi konularda dünya çapında profesyonellerin konuşmacı olduğu konferansta, forum ve ağ oluşturma etkinliklerine katılan ve iş ağları kuran BİL-TEL Kümesi firmaları, B2B ikili görüşmeler de yaparak satın almacı şirket, kurum ve kuruluşlara çok sayıda ziyaret gerçekleştirdi. Temaslarına Dubai ve BAE’nin BT sektöründe en gelişmiş serbest bölgesi Dubai Internet City (DIC) ziyaretiyle devam eden Cyberpark BİL-TEL Kümesi, Dubai Ticaret Ataşesi Serdar Kumbaracı’yı da makamında ziyaret ederek pazar ile ilgili bilgi ve stratejiler edindi. Bilkent Cyberpark Genel Müdürü Canan Çakmakçı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Ekonomi Bakanlığı tarafından ülkemizin sürdürülebilir ihracat artışını sağlamak, şirketlerimizin uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmak ve 2023 ihracat stratejisindeki hedefleri gerçekleştirmek amacıyla ihracatta devlet yardımları uygulamaları bütüncül bir anlayışla oluşturuldu. Bilkent Cyberpark da bünyesindeki firmalarla kümelenme faaliyetlerine başlayarak Aralık 2013’de Bilişim ve Telekomünikasyon Kümesi’ni  (BİL-TEL) kurdu.  BİL-TEL, Türkiye’nin bilişim sektörüne katkı sağlayacak sayılı kümelerinden. Şu anda Ekonomi Bakanlığı’nın UR-GE desteğinden faydalanıyor. GITEX Fuarı, Orta Doğu’nun en büyük BT fuarı ve yalnızca Dubai’de değil tüm körfez ülkeleri ve Afrika’da iş yapmak isteyen firmaların giriş kapısı.”

 
ETİKETLER : 996
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN