e-toplum 17 ARALIK 2014 / 13:14

Bilişim sektörü büyümesine devam ediyor

Türkiye’de faaliyet gösteren kurum ve işletmelerde dijital bilginin artması  verinin büyümesine neden olmuştur. Bununla birlikte verinin depolanması ve veriye erişim konusu ön plana çıktı. İhtiyaçların hızlı artışı ve değişimi sektörün gelişimine ışık tuttu.

BASİD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Rahmi Bıyıklı

Araştırmalara göre bilişim sektörü yıllara göre ortalama yüzde 10-15 arasında büyüme gösteriyor. Örneğin  geçtiğimiz yıl büyüme oranı yüzde 11.3 oldu. Bu yıl ise yüzde 11 - 13 arasında büyüme olacağı öngörülüyor. İnternetin kullanım alanın genişlemesi ve faydalarının artmasıyla birlikte Türkiye ve dünyadaki internet erişim sayısı da artıyor. Gelecekte internet erişim sayısının 600-700 milyona ulaşacağı öngörülüyor. Telekom firmaları da yatırımlarını her geçen yıl artırarak kapsama alanı,  hız ve erişim kapasitelerini büyütüyorlar.

İletişim hızının ve veri büyüklüğünün her geçen gün arttığı  günümüzde, bilişim sektörü de  aynı hızla gelişimine  devam edecektir. Bu gelişim süreci içinde yıllardır çizgisini bozmadan, sektörümüzün haberlerini duyurma görevini üstlenmiş olan BThaber gazetesi, önemli başarılara imzasını atarak sektörün önemli bir destekçisi olmuştur.

 
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN