e-toplum 22 TEMMUZ 2011 / 11:21

Bilişim Zirvesi’11, bir Y kuşağı uzmanını ağırlayacak

Zirvede bu yıl, Michael McQueen, satış- pazarlama stratejilerini Y kuşağını hedefleyerek oluşturan iş dünyasına önemli ipuçları verecek.

Her yıl olduğu gibi uluslararası gurulara ev sahipliği yapan ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi, bu yıl genç kuşağın dünya çapındaki en ünlü konuşmacılarından biri sayılan ve son 6 yılda dünyanın 4 farklı kıtasında 100 binin üzerinde insana sunum yapan ve onlarla birlikte çalışma atölyeleri düzenleyen Michael McQueen’i ağırlayacak. İlk defa Türkiye’ye gelen McQueen, satış, pazarlama ve insan kaynağı stratejilerini Y kuşağını hedefleyerek oluşturan iş dünyasına önemli ipuçları verecek.

Bu yıl, 3-5 Ekim tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’11, işbirliği fırsatlarını ortaya koyacak bölgesel konferans, forum, buluşturma toplantılarının yanı sıra uluslararası guruları da ağırlayacak. Bu yıl kurgulanan yeni yapısıyla bölgesel işbirlikleri için platform oluşturacak zirve, küresel konuk konuşmacıları ile de farklı bakış açılarını iş dünyasına yansıtacak.
Zirvenin bu yıl ağırlayacağı önemli konuk konuşmacıları arasında; son yıllarda genç kuşağın dünya çapındaki en ünlü konuşmacılarından biri sayılan Avustralyalı Michael McQueen de yer alıyor. Son 6 yılda dünyanın 4 farklı kıtasında 100 binin üzerinde insana sunum yapan ve onlarla birlikte çalışma atölyeleri  düzenleyen Michael McQueen, ilk defa zirve çatısı altında Türkiye’de olacak. Michael McQueen, özellikle milenyum kuşağı olarak da adlandırılan ve bugünün iş dünyası yöneticilerinin, profesyonel çalışan profili olarak anlamak ve çözümlemek konusunda ciddi zorluk yaşadığı *Y Kuşağı’na yönelik strateji ve eğilimleri,farklı bakış açısıyla anlattığı sunumlarıyla ilgi topluyor. McQueen, zirvede satış, pazarlama ve insan kaynağı stratejilerini Y kuşağını hedefleyerek oluşturan iş dünyasına ciddi ipuçları verecek.
Kendisini bir ‘sosyal araştırmacı’ olarak da tanımlayan ve Vodafone, Pepsi gibi küresel şirketlerle de çalışan McQueen, her biri en çok satan olmuş üç kitabın da yazarı. Y kuşağını anlamak ve onlara yönelik iletişim ve stratejisi oluşturmak için neler yapılması gerektiğini anlattığı “The ‘New’ Rules of Engagement” ve ebeveynlere tecrübelerini çocuklarına nasıl aktarabilecekleri yolunda ipuçları barındıran “Memento” ve “Wisdom” McQueen’in imza attığı kitaplar.
Kurumlar açısından gelecek stratejilerini oluşturmada anahtar bir role sahip olan “Y kuşağı”nı daha iyi anlamak isteyen profesyoneller için Michael McQueen, ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ‘11’de olacak.

Y Kuşağı:

“Milenyum kuşağı” olarak da adlandırılan ve tam sınırları olmamakla beraber genel olarak 1980’li yıllarda doğanları tanımlayan terim. Her ne kadar karakteristik özellikleri coğrafi ve kültürel olarak değişim gösterse de, genel olarak iletişim, medya ve sayısal teknolojileri yoğun kullanımları ve politik tavırsızlıkları ile ayrıştırılıyorlar. Bugünün iş dünyası, gerek tüketici gerekse profesyonel çalışan profili olarak Y kuşağını anlamak ve çözümlemek konusunda ciddi bir zorluk yaşıyor. Yeni dönem satış, pazarlama ve insan kaynağı stratejileri hep Y kuşağı hedeflenerek oluşturuluyor.
ETİKETLER : Sayı:831

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics