e-toplum 27 HAZİRAN 2010 / 18:00

Bilişim Zirvesi 10 yaşında bölgelerarası zirve oluyor

Oyun yeniden başlıyor, önümüzdeki on yıl Bilişim Zirvesi’10’da konuşuluyor.
2010 yılında onuncu yaşına girecek olan Bilişim Zirvesi’nin bu seneki içeriğinde bireylerden topluma, sektörlerden ülkelere kadar önemli konular işlenecek. Zirve, bu yıl 4-5 Ekim’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını açıyor, ardından 6-9 Ekim’de İstanbul Tüyap Büyükçekmece Fuar ve Kongre Merkezi’nde sonlanıyor.
Turkcell’in ana sponsorluğunu üstlendiği Bilişim Zirvesi’10 bu yıl Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu, Türk Cumhuriyetleri ve Balkan ülkelerinin liderlerini ve iş adamlarını da ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye’nin en büyük bilgi, iletişim ve eğitim platformu olan Bilişim Zirvesi’10, Avrasya ve Ortadoğu’nun en güçlü etkinliği olma hedefi ve bölgelerarası katılımın etkisiyle 6 bin ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor.
Bu yıl daha da büyüyerek bir haftaya yayılan Bilişim Zirvesi’10’un ilk gününde “Oyun Yeniden Başlıyor” temasıyla 21’inci yüzyılın ikinci 10 yılını anlatarak, bölge gündemine küresel bir gelecek stratejisiyle dikkat çekecek. Oyunun ve oyuncuların değişeceği yeni dünya modelinde; ticari coğrafyaların değiştiği, sermaye yapılarının el değiştirdiği ve bölgesel güç olmanın önem kazandığı yeni oyunun kurallarına ışık tutulacak.
Oyun Yeniden Başlıyor ana teması çerçevesinde enerjiden çevreye, ekonomiden teknolojiye, siyasetten yatırım ve inovasyona uzanan küresel konular, uzman konuşmacılar tarafından ele alınacak. İlk gün sosyal etkinliklerin de yoğun olacağı, Türk iş dünyası ile bölge ülke yöneticilerinin iş ve iletişim geliştirebilecekleri işbirliği yapabilecekleri zengin bir ortam da sunacak.
Bilişim Zirvesi’10’da finansta bilişim, telekom, e-sağlık/tele sağlık ve savunmada bilişim konferansları katılımcıların ufkunu bu konularda açmayı hedefliyor.
ETİKETLER : sayı:777

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics