e-toplum 22 ARALIK 2012 / 12:01

Bilkom, Türkiye şampiyonu oldu

Avrupa çapında 30’dan fazla ülkede gerçekleştirilen ve 2007’den bu yana 3000’den fazla şirketin yarışmaya katıldığı European Business Awards’un Türkiye ayağında ulusal şampiyonlar, 20 Aralık 2012 Perşembe gecesi, İstanbul Conrad Oteli’nde düzenlenen özel gecede açıklandı. Bilkom’un ulusal şampiyonlar arasında yerini aldığı “Business Awards Europe”da bir sonraki aşama, diğer ülke şampiyonları arasındaki eleme turu ardından “Ruban d’Honneur” ödülü için yarışmak olacak.

Yarışmaya müşteri odaklılık ve en hızlı büyüyen şirketler kategorilerinde katılarak; yüzlerce Türk firması arasında tüm kategorilerdeki ilk 19’a kalarak “Avrupa’nın En İyi Şirketi” ödülünün en güçlü adayları arasında gösterilen Bilkom Genel Müdürü Cömert Varlık, Dijital Yaşam Koçu olarak konumladıkları benzersiz “katma değerli distribütör” modeli ve rekor düzeyde büyüme oranlarıyla Bilkom’un ülkenin sayısallaşmasına katkı sağlayarak bugün geldikleri noktanın kendilerine mutluluk verdiğini aktardı. Varlık, iş dünyasında mükemmeliyeti, en iyi uygulamaları ve yenilikleri desteklemek, tanımak amacıyla oluşturulmuş bağımsız ödül programı olan ve her yıl Avrupa’nın en iyilerini seçen Avrupa İş Ödülleri’nde ilk 19’a kalan Bilkom’un  Avrupa’nın başarılı şirketleri arasındaki konumun da bu şekilde tescillenmiş olduğunun altını çizdi. Cömert Varlık, “Gelişen global ekonominin kalbi; güçlü, yaratıcı, yenilikçi ve uluslararası iş etiğini gözeten işletmeleri belirleyen The European Business Awards’da hedefimiz büyük ödül olacak” dedi.

“Avrupa’nın En iyi 10 Şirketi”nde ilk  10, Ocak 2013’de açıklanacak!

Business Awards Europe”da büyük ödüle hak kazanacak şirketleri belirleyecek jüri üyeleri, Londra’da toplandı. Jüri üyeleri, ilk 10’a kalarak “Ruban d’Honneur” ödülüne sahip olacak şirketleri,  10 Ocak 2013’te açıklayacaklar. 18 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında Düseldorf’da yapılacak elemede ise, Avrupa’nın 2012-2013 yılındaki “Yılın İşletmesi“, En İyi Girişimci”, “Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik”, “İnovasyon”, “En İyi İşveren”, “İthalat - İhracat”, “En iyi Uluslararası Büyüme Stratejisi” ve “Müşteri Odaklılık” kategorilerindeki ödüllerin sahipleri belirlenecek. Nisan 2013’te yapılacak galada ise, bu ödülleri almaya hak kazanan şirketler açıklanacak.

“The European Business Awards - www.businessawardseurope.com”, Avrupa’nın tüm vatandaşları için refahın, sosyal sistemlerin, sağlık sistemlerinin bu işletmeler sayesinde ileri gideceğinin altını çizmek amacını taşıyor. Kimin neyi en iyi şekilde yaptığına dikkat çekerek, geleceğin şekillenmesine yarayacak diyaloglara zemin hazırlayacak bir platform özelliği taşıyor. Bu sayede organizasyon, en iyi iş yapma şekillerine dikkat çekmek, her ölçekte firma ve endüstriyi Avrupa’nın en iyilerinden öğrenmelerine imkanını yaratmak, ulusal ve Avrupa ölçeğinde Avrupa iş komitesinin gelecek şeklini, formunu ve sorunlarını tartışmaya teşvik etmek amaçlarını taşıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics