e-toplum 25 TEMMUZ 2010 / 18:00

Bir web sitesinin eskidiğini gösteren altı işaret

daha.net, pek çok kullanıcının satın alma süreçleri için internete başvurduğu günümüzde web sitelerinin güncel olması gerektiğine dikkat çekiyor. Bu kapsamda web sitesinin eskiyip eskimediğini anlamak isteyen kurumlara altı işaretle yol gösteren daha.net’in yaptığı açıklamaya göre eski ve güvenilir olmayan web sitelerinin mevcut ve potansiyel müşterileri kaçırabiliyor.
Acelesi olan müşterilerin açılış sayfasının yüklenmesi için geçen sürede kaçabileceğini belirten daha.net, birçok modern web sitesinin bu yaklaşımı tamamen terk ettiğine dikkat çekiyor.
Çevrimiçi satın alma sürecinde kullanıcıya ihtiyacı olan veriyi en hızlı biçimde sunmanın ve doğru mesajı kesin bir dille vermenin önemli olduğu noktasından hareketle daha.net, şirket ve bireylere Splash sayfasından kurtulmalarını öneriyor.
Yapılan açıklamaya göre  “Copyright” bölümü genel olarak bir web sitesinin eski olduğunu en bariz biçimde ortaya koyan nokta.
Şirketler zaman zaman işlerini büyütüp küçültebiliyor. Ancak bu süreçte web sitesinin de değişikliklere uyması gerekiyor. Aksi halde oluşan tutarsızlık müşteri kaybına yol açabiliyor.
daha.net, bir web sitesinin kodlarına bakıldığında resimlerin arkasına gizlenmiş veya sayfanın en altına arka plan rengi ile aynı renkte yazılmış metinler olduğu takdirde o sitenin gerçekten eskimiş olduğunu vurguluyor. Üstelik bunun söz konusu web sitesinin arama motorlarından atılmasına ve dolayısıyla firmanın en büyük satış kanallarından birini kaybetmesine yol açabileceğine de dikkat çekiyor.
Eskiden bir web sitesinin sadece Internet Explorer’da düzgün görünmesi yeterliyken bugün artık Firefox, Safari, Opera ve Chrome gibi çok güçlü rakip tarayıcıların bulunduğunu belirten daha.net, sitelerin de bu tarayıcıları düşünerek geliştirilmesi gerektiğini belirtiyor.
ETİKETLER : Sayı:781
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN