e-toplum 09 OCAK 2011 / 18:00

Bittiğinde dünyanın en büyük havaalanı olacak

Dubai’de inşası devam eden ve bu yıl kargo operasyonlarına başlanan El Maktum Uluslararası Havaalanı’nın gelecek yılın sonunda hazır olacağı bildirildi. Dubai Havaalanları Yönetim Kurulu Başkanı Paul Griffiths, halen yeni havaalanı için ana planı gözden geçirdiklerini ve her şey planlandığı şekilde giderse yeni terminalin açılışını yıl sonuna doğru yapacaklarını açıkladı. El Maktum’da Haziran ayında ilk kargo uçağının inmesiyle kargo operasyonlarına başlanmıştı. El Maktum Havaalanı, tamamlandığında dünyanın
en büyük havalimanı olacak. Halen kullanılan Dubai Uluslararası Havaalanı’nın da genişletme çalışmaları devam ediyor ve yıllık kapasitenin 2018 yılına kadar 60 milyon yolcudan 90 milyon yolcuya çıkacağı öngörülüyor. Havaalanında inşası devam eden ek terminal Concourse 3’ün 2012’de hizmete girmesi ile halen 60 milyonu bulan yıllık yolcu kapasitesi de 75 milyona ulaşacak.
ETİKETLER : Sayı:803
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN