e-toplum 14 MART 2010 / 18:00

Bölgesel adli bilimler konferansı için geri sayım başladı

Avrasya Bölgesi’nin en kapsamlı adli bilişim ve adli tıp etkinliği olarak nitelendirilen Euroforensics Konferansı ve Sergisi, 26 – 28 Mart tarihleri arasında İstanbul Harbiye Askeri Müze ve  Kültür Sitesi’nde düzenleniyor. Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu ve TÜBİTAK UEKAE desteği ile düzenlenen etkinlik, bu yıl Türkiye’de ilk defa gerçekleştiriliyor.
Konuyla ilgili gerçekleşen basın toplantısında konferans ve sergi hakkında bilgi veren Euroforensics Konferans Direktörü Tolga Gönenli, etkinliğin geleneksel hale gelmesinin hedeflendiğini kaydetti.
Konferans kapsamında düzenlenecek toplantı, seminer ve eğitimlerde; adli bilişim, sahtecilik önleme, uyarı mekanizmaları ve adli tıp olmak üzere dört ana başlık altında çok sayıda konu ele alınacak. Bu konulardan bazıları; bilgisayar inceleme, ağ inceleme, internet bankacılık suiistimalleri, kara para aklama, belge inceleme, sayısal kanıt araştırma, bulma, incelemedeki yeni teknolojileri, olay yeri inceleme, balistik inceleme, DNA analiz şeklinde sıralanıyor. Sergi bölümünde ise şirketler ile ilgili ürün ve çözümlerini sergileyecek.
Tüm dünyadan yaklaşık bin 500 kişinin katılması beklenen etkinlikte, 22 ülkeden adli bilişim ve adli tıp konusunda uzman kolluk kuvvetleri, şirketler, konuşmacılar ve ziyaretçiler katılacak.
Etkinlik sponsorları arasında; Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu ve TÜBİTAK UEKAE yanı sıra Forensic People, KPMG, Netwitness, Deloitte Touche Tohmatsu, Backbone Security, Fox IT, ISACA, Sestek ve TMD yer alıyor. Basına kapalı olarak gerçekleşecek etkinlikle ilgili ayrıntılara www.euroforensics.com adresinden ulaşılabiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics