e-toplum 05 ŞUBAT 2012 / 13:17

BTYD konferansı için geri sayım

BTYD konferans dizisinin üçüncüsü, 1-2 Mart 2012 tarihleri arasında Milli Reasürans Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Konferansa bu yıl yine yoğun katılım bekleniyor.
Konferansın düzenleme komitesi tarafından buluşmanın içeriğine yönelik yapılan açıklama şöyle: “Bilgi teknolojilerinde ortaya çıkan gelişmeler tüm kamu ve özel sektörü önemli biçimde etkilemekte, yapılan faaliyetlerin niteliğini değiştirmektedir. Günümüzde tüm işletmeler  bilgi teknolojilerini iş hedefleri ile uyumlu hale getirmeli ve BT üzerindeki işlem ve uygulamaların düzgün ve güvenilir çalıştığını güvence altına almalıdır. Riskler yönetilmeli, kontroller kurulmalı ve bu kontroller  denetlenmelidir”.
III. BTYD Konferansı’nda mercek altına alınacak konular ise BT denetimi, BT yönetişimi, operasyonel risk, kurumsal yönetişim, iç denetim, bilişim hukuku, bağımsız denetimler, kamuda BT denetimleri, BT riskleri, adli bilişim, BT ve  yolsuzluk, yönetişim risk ve uyum (GRC), bulut temelli servislerin güvenliği ve denetim, mobil ve akıllı cihazlarda güvenlik ve denetim, COBIT, ITIL, SOX , COSO, ISO 27001, BS 25999 gibi standartlar ve modeller şeklinde sıralanıyor.
İstanbul’da ilk kez düzenlenecek BTYD konferansına sponsorluk başvuruları ve katılımlar için kayıtlar başlamış durumda.
www.btyd.org
ETİKETLER : Sayı:857

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN