e-toplum 18 EYLÜL 2011 / 15:34

Cardist, 1 Kasım’da İstanbul’da

Kart ve ödeme teknolojileri etkinliği Cardist, 1 - 3 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 4. kez kapılarını açacak. Bu yıl mobil tabanlı uygulamaların tanıtılacağı, konuyla ilgili tartışma platformları ve sunumların yapılacağı bir etkinliğe de ev sahipliği yapacak olan Cardist 2011, ana sponsoru BKM (Bankalararası Kart Merkezi), mobil finansal servisler platform sponsoru Turkcell ve oturum sponsoru Smartsoft desteğiyle gerçekleştiriliyor. Cardist’i düzenleyen NTSR Fuarcılık Fuarlar Grup Direktörü Oral Barkay, 2011’in ödeme sistemleri açısından yeniliklerle dolu olduğunu, mobil uygulamaların desteği ile yeni ürün ve hizmetlerin yaygınlaştırılacağı bir yıl olmasının beklendiğini belirtti. Bu konuda dünyadaki ilk ticari tanıtımları gerçekleştiren Türkiye’nin bu uygulamaların tanıtılması, yeni iş birlikteliklerinin geliştirilmesi ve ticaret hacmine olumlu katkıda bulunulması amacıyla, Cardist’in ana temasını bu yıl “Bankacılık Mobil Platform ile Buluşuyor” olarak belirlediklerini söyledi.

Smartwards 2011, Cardist’te sahiplerini bulacak
Smartwards ile Cardist, inovatif çözümler sunan şirketlerle kart ve akıllı teknolojiler alanına katkı sağlayan birey ve kurumları bu sene de onurlandırmaya devam ediyor. Smartwards, ödeme sistemleri sektörünün en prestijli ödülü olarak bu yıl en başarılı proje, uygulama ve çözümleri taçlandıracak.

Ödeme sistemlerinin
geleceği tartışılıyor
Cardist Zirvesi, “Bankacılık Mobil Platform ile Buluşuyor” teması çerçevesinde bu iki teknolojinin fikir liderleri ve etkileşimli panel konuşmacılarını, ödeme sistemlerinin geleceğini tartışmak üzere ağırlayacak. Başkanlığını Payments Cards&Mobile Yayıncısı ve Mobil Ödeme Danışmanlığı Şirket Direktörü Alexander Rolfe’un üstlendiği zirveye 30’un üzerinde yönetici konuşmacı olarak katılacak. “Mobil uygulamalar: SIM endüstrisinin güvenli bir mobil uygulama kültürü oluşturmadaki rolü”, “Ön ödemeli mi faturalı mı? Bölgesel kartlardaki fırsatlar- Balkanlar’da kart ve elektronik ödemelerdeki gelişmeler-” ve “Mobil platform para ile buluştuğunda…” zirvenin konu başlıklarından bazıları arasında yer alıyor.
Nakitsiz ülke hedefleri doğrultusunda önemli potansiyele ve pazar hacmine sahip telekom, bankacılık, toplu taşıma ve perakende projelerinin, klasik ödeme sistemlerine bütünleştirmesi ise ‘’Ödeme Sistemlerinin Geleceği’’ panelinde, Turkcell Mobil Finansal Servisler Birim Yöneticisi Ali Salcı, BKM İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Celal Cündoğlu, Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Reha Emekli, Smartsoft Ürün ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Özgür Altuntaş tarafından masaya yatırılacak.
ETİKETLER : Sayı:838
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN