e-toplum 20 KASIM 2011 / 13:07

CeBIT 2012’nin ana teması “Güveni Yönetmek”

CeBIT Fuarı, önümüzdeki yıl Almanya’nın Hannover kentinde “Güveni Yönetmek” ana temasıyla yine Mart ayında kapılarını aralayacak. 6-10 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliğin bu yıl ki ana teması ile ilgili açıklamada bulunan Deutsche Messe’nin CeBIT’ten sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ernst Raue konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Uluslararası bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün sunduğu çözümlere ve uygulamalara duyulan güveni ne kadar çok artırırsak, küresel ekonomi de daha hızla büyüyecektir. Güven, geçiştirilebilecek bir konu değildir. Ekonomik faaliyetlerin en temel direğidir ve çok sağlam bir biçimde kurulup sürdürülmesi gerekir” dedi.  Geçen yıl 70 ülkeden 4 bin 200’ün üzerinde katılımcı şirket, 110 ülkeden 339 bin kişi ziyaretçi ve beş binin üzerine gazeteciyi ağırlayan fuar, toplamda 50 milyar avro potansiyel satın alma hacmi olan 500’ün üzerinde CIO’yu da ağırlamıştı.

Bu yıl partner ülke Brezilya
Her yıl için özel olarak belirlenen Partner Ülkeler de fuara en üst düzey hükümet yetkilileri ile katıldığı ve  geçen yıl  Türkiye’nin partner ülke olduğu fuarda bu yıl resmi partner ülkesi Brezilya. Bu kapsamda CeBIT 2012’ye Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff’in de katılımı bekleniyor.
2011 yılından itibaren farklı kullanıcı gruplarına hitap eden dört ayrı platform çerçevesinde düzenlenen CeBIT’te bu yıl CeBIT pro ile küçük ve orta ölçekli işletmelerde, ayrıca büyük uluslararası kuruluşlar için tasarlanmış profesyonel bilgi ve iletişim teknolojileri uygulamaları görücüye çıkarılırken, hedef kitlesi kamu sektöründe bilgi iletişim teknolojileri alanında görev yapan karar alıcılar olan CeBIT gov’da ise yerel, bölgesel, ulusal düzeyde ve AB düzeyinde, kamu yönetimi alanında çözümler vitrine çıkarılıyor. Sağlık sektörüne hitap eden uygulamalar da bu platformda ziyaretçilerle buluşuyor. CeBIT lab, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün geleceğini masaya yatıran platform olarak üniversite ve araştırma enstitülerinin sunumlarına ayrılan alanı oluşturuyor.   CeBIT life ise tüketici piyasalarında yer alan çözümlere odaklı  yarının ileri teknoloji odaklı yaşam tarzı hakkında ipuçlarını aktaracak.
ETİKETLER : Sayı:846

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics