e-toplum 11 ARALIK 2009 / 16:18

Çevrimiçi flört durumları

Bir odadan öbür odaya birbirlerine twitter üzerinden flört mesajları attılar: Demi Moore (47) ve “büyük aşkı” Ashton Kutcher (31). Avuçlarına ve kollarına yazdıkları mesajların fotoğraflarını twitter’da birbirlerine yollarken, dünya alemin görmesini istediler elbet: Aman da birbirimize ne kadar da çok aşığız!
Ashton soruyor: “Sonra ne yapacaksın?” Demi’den yanıt: “Yatağa hazır mısın?” Ashton’ın yanıtı: “Elbette.”
Demi Moore, kendi kendisinin promosyonunu yapmada yüksek oktan başarısıyla tanınır. Yanyana odalardan yaptıkları Twitter yayınından esas amaç, Demi Hanım’ın adını verdiği yeni parfümünün tanıtımıydı. Helena Rubinstein’ın çıkartacağı parfümün adı “Wanted by Demi Moore” olacak. Satış fiyatı 60 dolar.
“Demi Moore’ca İstenilen” anlamına geliyor. Bu isim nedeniyle Demi, kendisine hayran kitlesine Twitter’da şu soruyu sordu: Partnerinizden ne istersiniz? Ne beklersiniz? Onda ne ararsınız?
Hayranları ona kısa videolar çekip yolladı. Demi, bunları Twitter ve YouTube’da dünyaya sundu. Böylece, yeni parfümünün tanıtımını kitlesi yapmış oldu. Onayı kitlesi verdi. Tanıtımda, fikri önemsenen “önemli” kişi ürünü/hizmeti onaylar. Demi bu işi Web 2.0 esprisiyle kitleye bıraktı: Kitlenin onayı, tek bir mühim kişinin onayından daha etkili?
Demi, yine avucuna yazdığı iki satırın altına yeni parfümünü koyarak mükemmel bir “marka yerleştirmesi” de yaptı: “Sen isteniyorsun” diyerek.
Gayet genç, çağdaş ve zekice bir tanıtım stratejisi. Bunu kim düşündüyse ona bravo gerçekten.
ETİKETLER : Sayı:749

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics