e-toplum 11 MAYIS 2018 / 17:56

Dijital dönüşüm, smartcon2018 Ankara Zirvesi’nde ele alındı

2015, 2016 ve 2017 yıllarında İstanbul ve Dubai’de başarı ile gerçekleştirilen smartcon Zirvesi, alanında en iyi isimleri bu kez Ankara’da bir araya getirdi. 8 ve 9 Mayıs tarihlerinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanlığı’nda gerçekleşen smartcon2018 Ankara, Büyük Veri, Yapay Zeka, Nesnelerin İnterneti ve Siber Güvenlik gündemlerini başarılı iş uygulamaları eşliğinde kurumsal organizasyonlar, kamu için teknoloji kullanımı ve yıkıcı girişimler ekosistemi odağında ele aldı.
'Customer Impact Agenda' kitabının yazarı olan müşteri deneyimi gurusu Phil Winters, Nokia Bell Labs Social Dynamics grup lideri Daniele Quercia, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Limak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir, Nurol Holding Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Çarmıklı ve General Electric Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Canan Özsoy gibi iş dünyasının önde gelen liderlerinin, geleneksel iş modellerinin dönüşümü ve Türkiye’nin dijital dönüşüm yolculuğu üzerine değerlendirmelerde bulunduğu zirveye kamu ve özel sektörden üst düzeyde ilgi vardı.
Zirve kapsamında, Kalkınma Bakanlığı İktisadi Sektörler Genel Müdür Vekili Cem Galip Özenen, SGK Bilgi İşlem Daire Başkanı Dr. Yenal Arslan kamu için yenilikçi teknoloji çözümleri sağlamak üzere yapılan çalışmaları anlattı.
smartcon2018 Ankara Platin Sponsoru olan Fujitsu’nun Kurumsal Hizmetler ve Çözümler Direktörü Cengiz Yeker, Kamuda Teknoloji ve İnovasyon ile Zamanın Ruhunu Yakalamak adlı sunumuyla gelişen yüksek teknoloji çözümlerinin kamudaki uygulamalarını anlattı ve Fujitsu HMD1 ile arttırılmış gerçeklik tabanlı uzaktan teknik destek çözümünün demosunu başarıyla gerçekleştirdi. Zirvenin Altın Sponsoru olan Oracle’ın Büyük Veri Analitikleri İş Geliştirme Müdürü Pelin Özbozkurt, Yapay Zeka Çağında Analitik adlı sunumla veri analitiği alanında yerel ve global iş uygulamalarından bahsetti.
Bir başka Altın Sponsor olan IBM’in Hibrid Bulut Satış Lideri Serdar Gere, dijital dönüşüm gündeminin kamu dünyasına yansımalarını aktardı. Ankara girişim ekosisteminden altı Start-up’ın teknoloji çözümlerini anlattığı smartcon2018 Start-up Ankara sahnesinde ATO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Tarhan, Bilkent Cyberpark Genel Müdürü Faruk İnaltekin, Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Muhammed Ali Oflaz ve Analytics Center Yeni İş Geliştirme Yöneticisi Ozan Can Ak’ın jüri üyeliği ile birinci seçilen Kuixo Bilişim, Bilkent Cyberpark’tan 1 yıl ücretsiz ofis ve Kuluçka Hizmeti kazanma şansı yakaladı. Kuixo Bilişim’in tasarladığı akıllı yüzük Wing, acil durumlarda lokasyon paylaşımı ve tehlike anı bildirimi gerçekleştiriyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı’nın destekleriyle gerçekleşen zirve kamu, iş ve teknoloji dünyalarını bir araya getirdi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics