e-toplum 27 OCAK 2014 / 08:02

DMO için 2014 proje ve ihale yılı

Devlet Malzeme Ofisi; felaket kurtarma merkezi, ERP, iş zekâsı, CRM, veri ambarı, video konferans gibi birçok projeyi hayata geçirecek.

DMO, e-dönüşüm çalışmaları kapsamında BT alımlarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. 2013 yılında birçok projeyi hayata geçiren DMO, 2014 planlarını da belirledi. 2014 yılına da hızlı bir giriş yaptıklarını ve bu yılın DMO için çok daha iyi geçeceğini aktaran DMO Bilgi İşlem Daire Başkanı Dr. Yenal Arslan “Gerçekleştirdiğimiz e-Dönüşüm çalışmalarıyla kuruma yenilikleri getirmeye devam ediyoruz. Tüm bu süreci hızlandırmak için Elektronik Belge Yönetimi Sistemi’ni 2013 yılında tamamladık. Kayıtlı Elektronik Posta dediğimiz sistemi devreye sokacağız. Tamamen otomatik haberleşme sistemini ortaya koyacağız. Taşradan 15 günde gelen resmi yazı, artık 1 dakikada ulaşacak. Muazzam bir zaman tasarrufu. 2013 Aralık ayı başında çağrı merkezini açtık. Yardım masası mantığında kapsamlı şekilde destek veriyor. Çağrı merkezi yazılımlarını da gerçekleştirdik. Çağrı merkezi; müşteri memnuniyetini çok güzel bir şekilde artırdı. Doğrudan problemleri çözümlüyoruz. 2014 ocak ayında ‘Çevrimiçi Katalog’ projesini devreye aldık. 6 bin civarı ürün bulunuyor. Çevrimiçi banka tahsilatı yapılıyor” dedi.

DMO’dan şirketlere çağrı
Ekosistemi yönetirken en önemli uygulamalardan birisinin ERP olduğunu kaydeden Arslan, 2014 yılında ERP projesini yenilemeyi düşündüklerinin altını çizdi ve sözlerine şöyle devam etti:
“Yeni ERP ile çevrimiçi sözleşmeye geçeceğiz. Elektronik ihaleye doğru gidiyoruz. 12-13 bölgede video konferans sistemi kuracağız. İhaleleri canlı yayında yayınlamak istiyoruz. ERP ile ilgili olarak; Müşteri İlişkileri Yönetimi, Veri Ambarı, İş Zekâsı konusunda şirketlere kapımız açık. Yerli şirketleri de çok önemsiyoruz.”

“FKM’yi Eskişehir’de kurmayı planlıyoruz”
Dr. Yenal Arslan, 2014 yılında Felaket Kurtarma Merkezi’ni de açmak istediklerini kaydederek “Mart-Nisan aylarında çalışmalara başlayacağız, Haziran-Temmuz gibi ihale edeceğiz. FKM’yi Eskişehir’de kurmayı planlıyoruz” açıklamasını yaptı ve “e-Devlet projelerinde tedariği çok hızlı yapmamız lazım. Bu nedenle DMO çok önemli” ifadesini kullandı.
ETİKETLER : Sayı:956

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN