e-toplum 21 MART 2011 / 21:40

Dünya Ölçeğinde Bankacılık BThaber Platform’da tartışılıyor

BThaber Platform Finans ve Bankacılık etkinliği 22 Mart günü gerçekleştirilecek. Etkinlikte bankaların teknoloji liderleri, yöneticileri, bağımsız danışmanlar ve çözüm sunan şirketlerin yetkilileri bu alanda yaşanan gelişimleri tartışacaklar


Dünya finans piyasalarının bir türlü krizden çıkamadığı noktada Türk finans ve bankacılık alanı büyümeye ve örnek olmaya devam ediyor. Bu süreçte finans ve bankacılık alanında bilişim vizyonunun çizilmesine destek olacak BThaber Platform Finans ve Bankacılık etkinliği 22 Mart günü gerçekleştirilecek. İstanbul Barbaros Point Otel’de gerçekleştirilecek ve tüm gün sürecek olan etkinlikte bankaların teknoloji liderleri, bağımsız danışmanlar ve çözüm sunan şirketlerin yetkilileri bu alanda yaşanan gelişimleri tartışacaklar.
Türkiye’de bankacılık sistemi krize sağlam girdi ve sağlam çıkma yolunda ilerliyor. Ancak bu noktada bilişim teknolojilerinden çok iyi ve akıllıca yararlanmak büyük önem taşıyor. Belirsiz mali ortamda bankaların ve finans kurumlarının aşırı risk almalarını engelleyici çözümlere yönelmeleri ve maliyet yönetimi yapmaları gerekiyor.
Bunun dışında bankalar geniş kesimlere yönelik rekabette öne çıkabilmek ve müşteriye daha kolay ulaşabilmek için şube ve ATM ağlarını büyütmeye yönelecekler. Alternatif dağıtım kanallarını daha fazla kullanarak maliyetlerini düşürmeye çalışacaklar. Geniş kesimlere yönelme noktasında KOBİ bankacılığı çözümleri de ayrı bir önem kazanıyor.
Kurumsal yönetim çözümleri ve bireysel bankacılık alanında dünya ölçeğinde başarılı bilişim uygulamaları geliştiren finans ve bankacılık sektörü, 2011 yılında yurtdışına ve özelikle çevre ülkelere açılma planları yapıyor. BThaber Platform Finans ve Bankacılık Etkinliği’nde konuşulacak olan bazı konular şunlar:
•Finans sektöründe kurumsal yönetim:
Finans sektöründe
yeni BT mimarisi
yaklaşımı, şeffaf ve
esnek bilişim uygulamaları, finans ve bankacılık uygulamalarının
kamu ile entegrasyonu, iş süreçleri yönetimi, depolama ve sanallaştırma, bulut bilişim, ağ teknolojileri, bilgi
güvenliği, e-imza,
m-imza, bankacılıkta güvenlik donanımı çözümleri, dışkaynak kullanımı, iş sürekliliği, doküman yönetimi, risk yönetimi, uluslararası standartlar ve denetim, yasal düzenlemelere
uyum, çek ve senetlerin işlenmesi çözümleri.
•Müşteri odaklı bankacılık: Müşteri tutundurmada yeni nesil iş zekası çözümleri, internet bankacılığı, çağrı merkezi hizmetleri, müşteri ilişkileri yönetimi çözümleri, mobil bankacılık hizmetleri, akıllı kart teknolojileri, ATM ve POS teknolojileri ve ortak kullanım, kiosklar.
Bankacılık ve finans uygulamalarının yurtdışına açılımı.
Ayrıca BThaber gazetemizin yazarları da Finans ve Bankacılık etkinliği süresince sizlerle birlikte olacak. BThaber ekibimizle tanışmak ve görüşmek için öğle tatili arasında sizleri BThaber standımıza bekliyoruz.
ETİKETLER : Sayı:813

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics