e-toplum 29 HAZİRAN 2015 / 07:10

Dünya standartlarında korunan veri merkezi

VeriTeknik, kartlı ödeme sistemlerinde veri güvenliği standardı belgesi olan PCI DSS (Payment Card Industry - Data Security Standard) Veri Güvenliği Standardı’nın son versiyonu olan 3.1 sertifikasını aldı. VeriTeknik Veri Merkezi’nin PCI DSS uyumluluk sertifikası ile kredi kartı bilgilerinin güvenliğini sağladığı tescil edilmiş oldu. PCI DSS sertifikasıyla ilgili olarak VeriTeknik Veri Merkezi Genel Müdür’ü Cem Karaca şu açıklamada bulundu:

“Bilgi güvenliği, özellikle ödeme sistemlerinde son derece titizlikle üzerinde durulması gereken bir konu. PCI DSS sayesinde zaten yüksek güvenlik sistemleriyle korunan bu bilgileri artık dünya standartlarında koruduğumuzu da söyleyebiliriz.”

VeriTeknik Veri Merkezi’nin PCI-DSS danışmanlık ve sertifikalandırma hizmetini de Paywizard yürüttü. Paywizard, PCI DSS danışmanlığı kapsamında, kurumların genel bilgi güvenliği yönetim süreçlerinin oluşturulması, kart bilgilerine erişim yetkilerinin düzenlenmesi, üst düzey ağ güvenliğinin sağlanması ve sürekli hale getirilmesi gibi tüm operasyonları uçtan uca yürütüyor.

 
ETİKETLER : 1028

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN