e-toplum 15 EYLÜL 2014 / 10:19

Dünya Teknoparklar Kongresi’ni ağırlamaya adayız

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve İstanbul Ticaret Odası’nın (İSO) ana ortaklığında,  Türkiye’nin teknoloji geliştirme kapasitesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Teknopark İstanbul, 2016 yılında gerçekleştirilecek 33’üncü IASP Dünya Teknoparklar Kongresi’ne Türkiye adına ev sahipliği yapmaya aday oldu. Teknopark İstanbul, 3 resmi adayın bulunduğu organizasyonda, Rusya'dan Skolkovo-MTU-Strogino üçlü girişimi ve Hollanda'dan Utrecht Bilim Parkı ile yarışıyor. Öte yandan, adaylık kapsamında yapılacak oylama 21 Ekim’de Katar’ın Doha kentinde gerçekleştirilecek.

Tanıtım adına fırsat olacak

Teknopark İstanbul’un seçilmesi halinde; dünyanın 70 ülkesinden 350’yi aşkın teknopark yöneticisi, araştırmacı, akademisyen, sanayici ve girişim sermayedarı İstanbul’u ziyaret edecek. Etkinlik, Türkiye’deki teknoloji şirketlerinin uluslararası platformda kendilerini tanıtmaları adına da önem taşıyacak.

Teknopark İstanbul’un adaylık sürecinde kullanılacak tanıtım filmine www.youtube.com/watch?v=ldOv1wnSy8c adresinden ulaşılabiliyor. Sayısal ve sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarda ise #IASP2016bids ve #VoteForIstanbul resmi etiketi kullanılıyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN