e-toplum 08 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Dünyanın etkili üç küresel düşünürü Türkiye’ye geliyor

Bilişim Zirvesi’10, Ana Tema Konferansı’nda üç küresel düşünür Kevin Kelly, Charles Leadbeater ve Dennis Anderson’ı ağırlayacak.

Hem iş hem de sosyal yaşam alanlarında dünyayı nasıl bir geleceğin beklediğini anlatacaklar.
4-5 Ekim’de Lütfi Kırdar’da başlayıp 6-9 Ekim 2010’da Tüyap’ta devam edecek Bilişim Zirvesi’10, 4 Ekim’deki Ana Tema Konferansı’nda dünyanın etkili üç küresel düşünürünü ağırlayacak. Kevin Kelly, Charles Leadbeater ve Dennis Anderson; kuralların değiştiği 21. yüzyılın ikinci 10 yılında, “Oyun Yeniden Başlıyor” temasıyla dünyayı nasıl bir geleceğin beklediğini anlatacaklar.

Kaçınılmaz geleceğe nasıl hazırlanabiliriz?
WIRED Dergisi’nin kurucularından ve efsanevi editörü Kevin Kelly, çevreci ve olağandışı bir filozof olarak tanımlanıyor. “Kimse herkes kadar zeki değildir” diyen Kelly’nin “Out of Control: The New Biology of Machines, Social Systems, and the Economic World” kitabı Matrix filmine ilham veren kitaplardan biri olmuştu. Bugün Kelly, yaşamının ana sorusu olan “Yeni teknoloji ortaya çıktığında nasıl düşünmeliyim?” sorusunun yanıtlarını içeren ve ‘What Technology Wants’ adını taşıyan yeni kitabı üzerinde çalışıyor. Bilişim Zirvesi’10’da “Oyun teknolojiyle yeniden başlıyor: Kaçınılmaz geleceğe nasıl daha iyi hazırlanabiliriz?” başlığında konuşacak olan Kevin Kelly, değişen senaryolardaki yeni rolleri anlatacak.

Bulut kültürü ve kütlesel yaratımın gücü
BBC, Vodafone, Microsoft, Ericsson, gibi dünya çapında kurumlara danışmanlık yapan Charles Leadbeater, 2005’te Accenture Yönetim Danışmanlığı tarafından “Yönetim alanında dünyanın en büyük düşünürlerden biri” seçildi. Leadbeater, New York Times’ın verdiği “Yılın en iyi fikrini üreten ödülü”nün sahibi oldu. Bilişim Zirvesi’10’un iş ortaklarından British Council’ın desteğiyle Türkiye’ye gelen Leadbeater, zirvedeki konuşmasında gelecek yıllarda etkisi her alana yayılacak olan “Bulut kültürü ve kitlesel yaratımın gücü”nü anlatacak.

Gelecek 10 yılda CIO’ları neler bekliyor
Birleşmiş Milletler Bilgi ve İletişim Teknolojileri Gelişimi Küresel Birlik Birimi’nde üst düzey danışman olarak görev yapan Dennis Anderson ise, sürdürülebilir gelişim, BT teknolojileri, bilgi politikaları, küresel sayısal farklar, insan-bilgisayar etkileşimi, çokluortam, yapay zeka, matematik, uzaktan eğitim, yeni medya ve e-reklam konusunda araştırmalar yapıyor. Anderson, St. Francis, City, Pace, New York ve Boğaziçi gibi birçok üniversitede eğitmenlik yaptı. Anderson, Bilişim Zirvesi’10’da “Gelecek 10 yılda CIO’ları neler bekliyor” başlığıyla iş dünyası ve teknolojinin gelecekteki beraberliğinin nasıl şekilleneceğini anlatacak.
Bilişim Zirvesi’10, bu yıl Türkiye’nin yanı sıra Makedonya, Yunanistan, Arnavutluk, İran, Irak, Suriye, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Katar gibi ülkelerinden bürokratlar, parlamenterler ve iş adamlarını da ağırlayacak. 10’uncu yılında “Bölgesel Bilişim Zirvesi” misyonuyla yola çıkılan etkinlikte, gelecek 10 yılda da rakiplerinden bir adım önde olmak isteyen iş profesyonellerini çok önemli konular bekliyor. Turkcell’in ana sponsor olduğu Bilişim Zirvesi’10’da 6 bin ziyaretçinin ağırlanması hedefleniyor.
BZ’10 da bu yıl yurtdışı ile yeni iş bağlantıları kurmak için 10’u aşkın çevre ülkeden iş-siyaset dünyasının katılacağı ve işbirliklerinin konuşulacağı Ülkelerarası Parlamenterler Zirvesi ve Devletlerarası E-Devlet Forumu; krizin ardından senaryoların değiştiği dünyada finansal gücü korumak için, bilişimin finans dünyasında yarattığı başarılara ulaşma yollarının anlatılacağı Finansta Bilişim Konferansı; tüm iş süreçlerinin başrolü telekomünikasyon teknolojileriyle fark yaratmak için, güvenlikten verimliliğe kadar birçok önemli konunun işleneceği Telekom Konferansı; elektronik sağlık hizmetleriyle sağlıklı yaşam kalitesinin nasıl artırılabileceği, sektörde dünya uygulamaları ve Türkiye’de yaşanacak değişikliklerin ele alınacağı e-Sağlık/Tele-Sağlık Konferansı; kurumsal rekabette teknolojinin fark yaratan gücünden yararlanmak için, gelecek nesil iş zekâsından iş süreçlerinde maksimum verim için doğru dışkaynak kullanımının anlatılacağı 30’u aşkın İş Çözümleri ve Teknoloji Oturumları ve tüm dünyada ülkelerin yeni gücü olan siber savunma stratejilerini anlamak için Savunmada Bilişim Konferansı düzenlenecek.
ETİKETLER : Sayı:783

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics