e-toplum 16 HAZİRAN 2014 / 08:40

e-Devlet Yenilikçi Proje Yarışması ödülleri verildi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla e-Devlet Yenilikçi Proje Yarışması Ödül Töreni, 6 Haziran tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın desteği ve Türksat ile Bilkent Üniversitesi’nin organize ettiği ‘e-Devlet Yenilikçi Proje Yarışması Ödül Töreni’ne Bakan Lütfi Elvan’ın yanı sıra Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Türksat Genel Müdürü Prof.Dr. Ensar Gül, Türksat Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Kaplan ve bakanlık üst düzey yöneticileriyle birlikte, ödüle layık görülen projelerin sahibi öğrenciler ve danışmanları katıldılar. Kaplan, açılış konuşmasında; e-Devlet Kapısı’nın yeni fikir ve projelerle daha da büyüyeceğini söyleyerek proje yarışmasının jüri değerlendirmesinin sonunda; 1 projenin altın, 3 projenin gümüş ve 5 projenin bronz madalya alırken, 4 ayrı projenin de mansiyon ödülüne layık görüldüğünü kaydetti.

e-Devlet projeleri nicelik ve nitelik açısından gelişiyor
Prof.Dr. Ensar Gül de yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bilgi toplumuna geçiş sürecinde e-Devlet Kapısı’nın önemine işaret ederken, hedeflerinin tüm cihazların, tüm ofislerin birbirini gördüğü, kağıtsız ofis ve işlemler olduğunu vurguladı. Bakan Elvan, e-Devlet Kapısı’nda 17 milyon 888 binin üzerinde kayıtlı kullanıcı sayısına ulaşıldığına işaret ederek “2018 itibarıyla e-Devlet kullanıcı sayımızı 30 milyona, e-Devlet üzerinden verilen hizmet sayısını ise 3 bine ulaştırmayı planlıyoruz” ifadesini kullandı. Elvan, “2023 vizyonu çerçevesinde e-Elektronik Kimlik Kartı dağıtımıyla tüm vatandaşların e-Devlet Kapısı’na erişebilir hale gelmesini, tüm kamu işlemlerinin elektronik ortama taşınmasını hedefliyoruz. e-Devlet Kapısı üzerinden 973 ayrı hizmet sunuluyor. e-Devlet Kapısı üzerinden bu işlemlerin yapılma süresi sadece 1 dakika. e-Devlet projelerinin, hem nicelik hem de nitelik açısından geliştiğini görüyoruz” açıklamasını yaptı.
Konuşmaların ardından e-Devlet Yenilikçi Proje Yarışması ödülleri sahiplerine verildi. Altın madalyayı; İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin ‘Engelsiz Sürdürülebilir e-Okul Projesi’ kazandı.
ETİKETLER : Sayı:976

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics