e-toplum 15 NİSAN 2011 / 20:29

eBay, gittigidiyor.com’dan ek hisse alıyor

eBay, GittiGidiyor.com’dan ek hisse satın almak için anlaştığını duyurdu. Anlaşma, eBay’in 2007’de edindiği azınlık hissedarlığın devamı niteliğinde. Satın alma işleminin tamamlanmasıyla, eBay, GittiGidiyor.com hisselerinin yaklaşık yüzde 93’üne sahip olacak. Anlaşma şartları ise henüz açıklanmadı.
5 Şubat 2001 tarihinde kurulan GittiGidiyor.com, 6,4 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip. Şirketin iş modeli, alıcı ve satıcı arasındaki ödeme ve ürün döngüsünü güven altına alan zorunlu ‘Sıfır Risk Sistemi (SRS)’ dışında, eBay’in iş modeline çok benziyor.
Bugün GittiGidiyor.com’un tüm işlem hacmi, sabit fiyat üzerinden satışa sunulan ürünlerden gerçekleşiyor ve en büyük işlem hacmine sahip kategoriler, eBay’in de öncelikleri arasında bulunan moda ve tüketici elektroniği.
eBay Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Doug McCallum, yaptığı açıklamada, “GittiGidiyor.com’un hisselerini ilk satın aldığımızda, son derece heyecan verici bir e-ticaret pazarında, mükemmel bir işe girmekte olduğumuzu biliyorduk. GittiGidiyor.com’dan öğrenebileceğimiz çok şey var; keza paylaşabileceğimiz de” dedi.
ETİKETLER : Sayı:817
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN