e-toplum 01 OCAK 2012 / 14:05

Eğitim bilgileri, dünyayla paylaşılıyor

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü ve Yönetim Bilişim Sistemleri Öğrenci Kulübü’nün işbirliği ile bölüm öğrencilerinden Gossy Ukanwoke’un Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Yrd.Doç.Dr. Beran Necat danışmanlığında hazırladığı Student Circle www.studentscircle.net bilimsel bilgi paylaşımı sosyal ağ projesi konulu seminer düzenlendi.
Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampus Millenium Kompleks Senato Kongre Salonu’nda düzenlenen, GAÜ MIS Bölümü ve MIS Kulübü öğretim görevlileri ve öğrencilerinin konuyla ilgili çeşitli sunumlar gerçekleştirdiği seminerde Gossy Ukanwoke, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Yrd.Doç. Dr. Beran Necat danışmanlığında hazırladığı Student Circle projesinin özellikleri, amacı ve kapsamı ile ilgili detayları paylaştı. Seminerde Student Circle sosyal ağ bilimsel bilgi paylaşımı projesinin üye sayısı ve etkin bilgi paylaşımına sağladığı faydalar ele alındı.

Paylaşımda küresel zincir
Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. Beran Necat, üniversite öğrencilerinin bilgi, müfredat, bilimsel proje ve bilimsel bilgiyi paylaşması amacıyla geliştirilen, kullanıcı ağı hızla genişleyen ve dünyayı saran Student Circle projesinin Girne Amerikan Üniversitesi Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampus Techno-Park Bilim ve Araştırma laboratuvarlarında yaratıldığını belirtti. Bilişim dünyasında projenin geniş yankı bulduğunu ifade eden Necat, dünya genelinde yükseköğretime devam eden her öğrenci ile bilimsel bilgi ve proje üreten her bilim insanının Student Circle sosyal ağ bilimsel bilgi paylaşma projesi ile ortak projeler hayata geçireceklerini vurguladı. Necat, Student Circle ile ilgili müfredatlara ve bilgilere ulaşmanın kolaylaşacağını belirterek, şöyle devam etti:
“Proje, küresel eğitim ve bilgi paylaşımına önemli katkılar yapacak. Student Circle, dünyada bir eğitim merkezi ve üssü haline gelecek. 2010 yılında hayata geçen proje ile bugüne kadar 100 bine yakın öğrenci bilimsel bilgi ve müfredat ile ilgili çeşitli kaynaklara ulaştı.”
ETİKETLER : Sayı:852

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics