e-toplum 11 ARALIK 2009 / 16:12

Eserlerinizi sahiplen.com ile sahiplenin

Günümüzde yaratıcı fikirlerin ve özgün eserlerin, gerçek sahipleri dışında kullanılması önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Eser sahiplerine yönelik çalışmalar yapmak amacıyla kurulan sahiplen.com’un sunduğu çözüm ise bu problemi ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Beste, şarkı sözü, şiir, yazı, resim, tasarım, web sitesi içeriği gibi her türlü eser sahiplen.com ile bilgisayar ortamında kolayca sahipleniliyor. Tüm biçim ve boyuttaki eserler, TC 5070 sayılı kanuna göre geçerliliği olan zaman damgası ile onaylanıyor ve o eser üzerindeki hakkınız sahiplen.com üzerinden yasal olarak koruma altına alınıyor. Eser sahiplerini notere gitme zahmetinden kurtaran sahiplen.com’un zaman damgası kontörleri, kredi kartı ve Turkcell Mobil Ödeme sistemi ile satın alınabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:749
YORUMLAR
Ertan Tanır 11 NİSAN 2010 / 14:57 0 0
Bir blog yazarı olarak en büyük problemim içeriklerimin başkaları tarafından kullanılmasıydı. Bu yöntemle kendimi yasal olarak koruma altına alabiliyorum. Tavsiye ederim.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN