e-toplum 03 MAYIS 2013 / 12:31

Evsel atıktan yenilenebilir yakıta giden kestirme yol

Bosch Ev Aletleri ve National Geographic Channel iş birliğinde Türkiye’ye gelen Nat Geo kaşifi Thomas Culhane, 26 Nisan tarihinde Ankara’da ODTÜ ve Hacettepe Üniversitesi öğrencileriyle buluşarak çevre bilinci konusunda vizyoner seminerler gerçekleştirdi.

Nat Geo kaşifi Thomas Culhane, Ankara’da üniversite öğrencileriyle çevre bilincini pekiştirecek, günlük hayatımızda kullandığımız birçok üründe tasarruf sağlayabilecek önemli bilgiler paylaştı. Evde enerji ve su tasarrufu yapmanın öneminden bahseden Culhane, büyük şehirlerde  özellikle daha az gelişmiş mahallelerinde, halkı bu konuda eğiterek, çevre kirliliğine neden olabilecek her türlü evsel atığın nasıl yenilenebilir yakıt ve gübreye dönüştürülebileceğini anlattığı eğitim sisteminin üzerinde durdu.

Doğru kaynağı doğru yerde kullanmak

Çad, Hindistan ve Rio’da elektriğin bile olmadığı yerlerde yemek artıklarını yakıta dönüştürebilecek bir yiyecek öğütme sistemi kuracağından bahseden Culhane, çevre kirliliğini önlemek adına elimizde tüm imkânların bulunduğunu, sadece doğru kaynakların doğru yerlerde kullanılması gerektiğini belirtti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN