e-toplum 13 HAZİRAN 2010 / 18:00

Facebook ve Twitter da, CRM’in kapsama alanında

Şirketler, Facebook, Twitter gibi sosyal medya araçları üzerinden müşteri memnuniyeti, sadakati, bilinirlik, ürün tanıtımı ve marka imajı gibi kavramları geliştirmenin yollarını arıyor. SAP’nin yeni CRM çözümü bu ihtiyaçları karşılamaya yönelik fonksiyonları ile profesyonel bir çözüm sunuyor. SAP, 11 Haziran’da İstanbul Hyatt Regency Otel’de düzenlediği etkinlikte bu konuda çözüm sunan SAP CRM çözümünün yeni sürümünü tanıttı. Yeni SAP CRM çözümü, şirketlerin müşterileri ile gerçekleştirdiği her türlü etkileşimi, sosyal medya araçları üzerinden de yapabilme olanağı sağlıyor.Ticari promosyon yönetimine yönelik yeni yaklaşımların da paylaşıldığı SAP CRM etkinliğinde, mobil telefonlar üzerinden yapılan örnek satış, müşteri ilişkileri uygulamaları da gösterildi. SAP CRM çözümü; giderek artan mobil cihaz kullanım eğilimlerine uygun olarak çözümlerini mobil platformlara da taşıyor. SAP, geçtiğimiz aylarda satın aldığı Sybase şirketinin uygulamaları ile SAP çözümlerinin mobil platformlar üzerinde de kullanılmasını sağlıyor. SAP, Sybase ile ortaklaşa geliştirdiği SAP CRM mobil telefon uygulamaları ile uzun vadede dünya üzerinde 1 milyara yaklaşan mobil çalışana ulaşmayı hedefliyor. Mobil kullanıcıların aynı zamanda bir tüketici ve müşteri olduğundan yola çıkarak, SAP iş ortakları ile beraber son kullanıcılara yönelik iPhone uygulamaları gibi mobil telefon uygulamaları geliştiriyor.

CRM ile sosyal ağlardan takip
SAP CRM çözümü ile şirketler, sosyal medya araçları üzerinden CRM sistemine müşteri görüşleri doğrudan aktarılabiliyor. Yeni CRM çözümü; şirketlerin klasik ilişki yönetiminden, sosyal ağ temelli ilişki yönetimine geçebilmeleri için geliştirildi. SAP CRM çözümü; sosyal medya siteleri üzerinden interneti daha etkileşimli kullanabilmeyi, çevrimiçi sohbetlere katılmayı, anahtar kullanıcıları belirleyebilmeyi ve müşterilerle anlamlı ilişkiler kurabilmeyi  sağlayan sistemle değişen müşteri ihtiyaçlarına uygun ürün ve servisler sunulabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:775

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN