e-toplum 01 HAZİRAN 2015 / 09:21

Farklılaşmayı yazılım sağlıyor

HP Yazılım Zirvesi, 20 Mayıs’ta Wyndham Grand İstanbul’da müşteriler, iş ortakları ve yurtdışından yetkili isimleri biraraya getirdi. Basistek ve İnnova’nın ana sponsor olduğu etkinlikte açılış konuşmalarının ardından düzenlenen paralel oturumlarda da HP Yazılım çözümleri ile elde ettikleri olumlu sonuçları katılımcılarla paylaşan şirketlerin yanı sıra, HP’den yerli ve yabancı yetkili isimler büyük veri ve analitik, güvenlik, ağ çözümleri, bulut bilişim gibi öncelikli başlıklarda çözümleri katılımcılara aktardı.

Etkinliğin açılış konuşmasını HP Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak ve HP Türkiye Yazılım Ülke Müdürü Deniz Yobaş yaptı. Bu zirve ile amaçlarını ‘yazılım grubunun uçtan uca çözüm sağladığını bir kez daha göstermek’ olarak özetleyen Yobaş’ın ardından söz alan Güngör Kaymak, bilişim dünyasındaki değişimi şu sözlerle anlattı:

“BT hızlı bir dönüşüm içinde. Bulut bilişim, güvenlik, büyük veri ve analiz bireysel ve kurumsal hayatı değiştiriyor, yeni ihtiyaçlar ve yeni fırsatlar doğuruyor. Bu süreçte HP Yazılım da bütünleşik bir portföy sunuyor. Burası bizim en çok yatırım yaptığımız alan olduğu gibi, en hızlı büyüyen yapımız da HP Yazılım. Tüm sektörlerde veri önemli ve doğru saklanması, doğru yönetilmesi şart.”

Turkcell CIO’su Gediz Sezgin’in HP Yazılım ile gerçekleştirdikleri yatırım ve sağladığı avantajlar hakkında bilgi verirken, ondan sözü alan HP EMEA Yazılım Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı Rafael Brugnini de Türkiye pazarına bakışını şöyle anlattı:

“Türkiye bizim için önemli bir pazar ve hızlı büyüme olduğu için birkaç yıl önce bazı kararlar aldık, yerel ekibi ve iş ortaklarını genişlettik. Burada ekosistem büyük ve işbirliklerimiz bizim için önemli. Herşey sayısallaşıyor ve müşteri ile etkileşim, dramatik bir değişim içinde. Sayısallaşan herşeyin iş hayatına etkisine bakınca, tüketici değişimi de önem taşıyor. Sayısallaşma, birçok şeyin yazılım tabanlı, programlanabilir olması, yani sürekliliği olan inovasyon demek. Ama madalyonun öbür tarafında, sayısallaşmayı ve pazarın gereklerine uygun adımlar atılmazsa sorunlar kaçınılmaz. Hızlı hareket etmekte başarısız olmak ‘Shadow IT’ kavramını beraberinde getiriyor. Buna karşı yanıt ise ‘bimodal IT’. Çekirdek BT burada olmalı ve her ana sistem bunun üzerinde koşmalı. Bunun da üstünde ‘fluid IT’ var ve bu da çeviklik, akıcılık, süreklilik demek.”

 
ETİKETLER : 1024

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics