e-toplum 10 HAZİRAN 2012 / 11:43

FATİH Projesi’ne destek ‘AstroNot’tan geliyor

Türksat ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) arasındaki FATİH Projesi İşbirliği Protokolü imza töreni ve AstroNot Eğitim Portalı Açılışı basın tanıtım toplantısı, 06 Haziran Çarşamba günü Ankara’da gerçekleştirildi.
Türkiye’nin eğitimde gerçekleştirdiği ‘FATİH Projesi’ne destek olacak Türksat AstroNot Eğitim Portalı tanıtım toplantısının açılış konuşması, Türksat Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay tarafından yapıldı. Dalbay, AstroNot’un FATİH Projesi’ni destekleyen ilk ve tek proje olduğunu vurgulayarak “Nitelikli insan gücü FATİH Projesi’yle gerçekleşecek. FATİH Projesi ne kadar önemliyse içeriği de o kadar önemli. Akıllı içerikler öğrenmede etkinliği artıran en önemli etmenlerden biri. Ciddi bir rekabet olsun, içerikler gelişsin istiyoruz. AstroNot, eğitimi zaman ve mekândan bağımsız hale getiriyor. Biz de çok uzun sürmeyecek, kendi astronotlarımızı yetiştireceğiz. Uzayı eğitimle fethedeceğiz.” yorumunu yaptı.
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) Genel Müdürü Mahmut Tüncel de, “FATİH Projesi’nin bütün bileşenlerinde yerli ürüne dikkat edeceğiz dedik. 4 aydır FATİH Projesi’nin pilot uygulamasını yapıyorduk. İlk pilot uygulama sonuçlarına göre beklentiler hep içerik yönündeydi. Bugün Türksat ile attığımız bu ilk adım çok önemli, artık FATİH Projesi çok daha etkili uygulanacak. Meslek liseleri dışında, 81 ilde tüm liselerimiz artık bu sisteme geçiyor, tüm ülke bu projeyle bir araya geliyor” dedi.
AstroNot Eğitim Portalı Proje Lideri Murat Duran, portalın öğrencinin gizli yardımcısı olacağını belirterek, “4T kavramını; Tahlil - Teşhis - Tedavi - Takip ön plana çıkardık. Öğrenci planlı ve düzenli çalışmaya teşvik ediliyor. Kişiye özel eğitimle, öğrenmeyi kolay, zevkli, keyifli hale getiriyoruz” açıklamasını yaptı.

‘AstroNot Türkiye’ye iyi gelecek’
Türkiye’nin eğitimde gerçekleştirdiği ‘FATİH Projesi’ne destek olacak Türksat AstroNot Eğitim Portalı, kazanım odaklı, zaman ve mekân kısıtlarından uzak, etkileşimli eğitim sistemiyle Türkiye’ye iyi gelecek. Astronot eğitim portalına www.astronot.com.tr adresinden ulaşılabilecek.
ETİKETLER : Sayı:875
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN