e-toplum 19 OCAK 2015 / 07:22

Gençler katma değer sağlayacak

TUSAŞ bünyesinde kurulan ‘TUSAŞ Akademi’, Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’in de katıldığı törenle 22 Aralık tarihinde açıldı.


TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. tesislerinde gerçekleşen törene, birçok üniversitenin rektör ve rektör yardımcıları ile sektör temsilcileri katıldı. Açılış töreninde konuşan TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, kurumsal bilginin yayılmasında önemli görevler üstlenecek Akademi’nin teknisyen, yönetici, mühendis olmak üzere tüm TUSAŞ çalışanları için programlar hazırladığını kaydederek birlikte çalıştıkları yardımcı sanayi firmalarına da eğitim vererek destek olmayı hedeflediklerini aktardı.

Teknolojiyi kullanabilen her elemana ihtiyacımız var

Akademinin ilk dersini veren Savunma Sanayi Müsteşarı Demir açılış konuşmasında, usta çırak ilişkisiyle insan kaynağı yetiştirmenin zaman kaybettirebileceğini, TUSAŞ Akademi eğitimleri ve devamında planlanacak akıl hocalığı uygulamasıyla insan kaynağı yetiştirilmesinin hızlandırılabileceğini ifade etti. Demir, “Her kademede eleman ihtiyacı göz ardı edilmemelidir. Eli iş tutan teknolojiyi kullanabilen her elemana ihtiyacımız var. Şirketler bu farkındalıkla hareket etmeli, içerdeki elemanlarını da bu şekilde eğitmeliler. Genç insanların tecrübe kazanarak projelere katma değer sağlamaları çok önemli” açıklamasını yaptı. TUSAŞ, açılışını yaptığı Akademi ile bilgi birikimini gelecek kuşaklara aktarmayı hedefliyor. Akademiden eğitim alacakların ihtiyaçlarını özel olarak belirleyerek, birebir programlar çıkaracak olan TUSAŞ Akademi, elektronik kütüphane gibi uygulamalarla da bilgiye erişimi kolaylaştıracak.
ETİKETLER : 1005

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics