e-toplum 24 HAZİRAN 2012 / 13:55

Güngör Günalçın’ı kaybettik

Türkiye bilişim dünyasının duayeni Güngör Günalçın yaşama veda etti. Türkiye’nin ilk bilgisayar ile tanıştığı günden günümüze kadar bu dünyanın içinde yer alan Günalçın, 1960 yılında Karayolları’nda kurulan ilk bilgisayarı kuran ekip arasında da yer alıyordu.
Seksen yılı aşkın ömrünün 60’a yakın yılını teknolojinin yaygınlaşması doğrultusunda sürdüren Güngör Günalçın, uzun bir süre Tofaş Bilgi Sistemleri Müdürlüğü görevini de sürdürmüştü. Günalçın’ın, bilişim teknolojilerinin Türkiye otomotiv sektöründe yaygınlaşması konusunda da büyük emekleri olmuştu.
ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ‘11’de Avrasya’daki bilişim şirketlerinin kendi ülkeleri dışında işbirlikleri kurarak gerçekleştirdikleri başarılı projelerin ödüllendirildiği törende ödülleri Günalçın vermişti. Güngör Günalçın 16 Haziran 2012’de hayatını kaybetti.
ETİKETLER : Sayı:877

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN