e-toplum 17 ARALIK 2014 / 13:19

Hala bir sektör envanterimiz yok

Türkiye’de bilgi ve haberleşme sektörünün maalesef hala “kullanıcı” olmaktan öteye geçemediğini görüyoruz. Bu plansızlığımızın temelinde de halen bir sektör envanterimizin olmaması ve yıllar önce sektörümüzün öncelikli sektör olarak kamu tarafından benimsenmemesi yatıyor. Önümüzdeki yılları kaybetmememiz çok önemlidir.

TÜBİFED Başkanı Rüştü Arseven

Sektörün yakın geleceğini, farklı şekillerdeki cihazlar, uygulama yazılımları ve güvenlik konuları yönetecek. Günün birinde hepimizin vücudunda tüm kimlik bilgilerimizi içeren bir işlemci taşıdığımızda kimse şaşırmayacak. Ama temel korkumuz birileri tarafından kopyalanmak veya hack’lenmek olacak.

BThaberin haftalık bir yayın organı olarak 20 yıllık istikrarı, inanılmaz bir başarıdır. BThaber bir akıllı kütüphane olarak mevcut yapısını sürdürecektir. 1001. sayı ile birlikte 1. sayının da yeniden yayınlanmasını ve bunun sonraki sayılarda da sürdürülmesini çok isterim. Örneğin, 2000. sayı ile birlikte verilecek 1000. sayıdaki yorumlarımızı o günün koşullarında görmek hoş olacaktır.

 
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics