e-toplum 04 EKİM 2010 / 13:45

Havada gay nikahı

Pazarlamada sınır yok. Reklamın iyisi kötüsü de olmaz. O halde, gay’lere uçakta bir nikah törenini bugüne kadar neden kimse düşünemedi? Yaa, işte böyle... Birisinin aklına “hiç akla gelmemiş” bir şey gelene kadar, o şey, başkasının aklına gelmemiş oluyor.
“İsveçi Ziyaret Edin” (Visit Sweden) turizm kurumu, Stockholm Gay/Lezbiyen Ağı, İskandinav Havayolları SAS, 6 Aralık 2010 günü Stockholm’den New York’a gidecek olan SK903 sefer sayılı uçağın business bölümünü nikah salonu olarak düzenleyecek.
Burada bir gay çift evlenecek. Düğün pastası kesilecek. Düğün yemeği yenilecek. Herhalde business’teki şamataya ekonomide uçan yolcular da katılır?
Bu kadarla bitmiyor. Talihli çift New York’ta gay’lere hizmet veren bir lüks otelde (W Hotel!) üç gün ağırlanacak.
Bitmedi... New York’tan Los Angeles’a da gidiyorlar. LA’in, gay’lere sempatiyle bakan West Hollywood bölgesinde bir başka lüks otelde (Andaz West) yine 3 gün kalacaklar. Sonra Stockholm’e dönüş.
Bu gay çift kim? Valla işte onu SAS sitesinde özel olarak açılan kısma yapacakları başvurudan sonra “kitle” seçecek. Çift, bir profil oluşturacak. En fazla 2 dakikalık bir video ekleyebilir. Her biri en fazla 1 MB üç fotoğraf koyabilir. Ve neden havada evlenmek istediklerini anlatan bir yazı. Burada, neden seçilmeyi hak ettiklerini de anlatacaklar. Gerisi, bunları okuyacak olanlara kalıyor. Profili en çok okunan ve en çok oy alan çift havada nikahı kapacak.
SAS bütün bu işin masrafını 103 bin Kron olarak hesaplamış. Amerikan Doları olarak 14 bin 187 ediyor.
ETİKETLER : Sayı:790

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics