e-toplum 18 MAYIS 2015 / 09:12

Havelsan Silikon Vadisi’ne adım attı

Havelsan, simülatör ve eğitim sistemleri için görüntü üreteçleri üreticisi Quantum3D firmasını satın aldı.

Türkiye’nin yazılım ve sistem entegrasyonu önemli şirketlerinden Havelsan, askeri ve sivil kapsamda simülatör ve eğitim sistemlerinde kullanılan görüntü üreteçlerini üreten Quantum3D firmasını satın aldı. Satın alma süreci sonunda Havelsan, Quantum3D’nin tüm ürün gruplarını ve fikri haklarını elde edecek ve San Jose ile Orlando’da ofisler açacak. Alım gerçekleştikten sonra ABD menşeli Quantum3D firması kendi marka adını kullanarak şu an çalışmakta olan deneyimli personeliyle iş yapmaya devam edecek.

Quantum3D’nin en dikkat çekici ürünleri arasında gerçek zamanlı görsel simülasyon alanında ödüllü yazılım Mantis, Independence IDX Serisi Görüntü Geliştiriciler ve dünya çapında görsel veritabanı ürünlerinden GeoScapeSE serisi bulunuyor.

Alım sürecine yönelik açıklamalarda bulunan Havelsan Genel Müdürü ve CEO’su Sadık Yamaç, “Havelsan olarak simülasyon ve eğitim alanındaki faaliyetlerimizin büyük öneme sahip bir büyüme potansiyeli var. Quantum3D ürünleri de gerçekçiliği ve yüksek performansı ile tanınıyor. Bu açıdan, stratejilerimizi Quantum3D ürünleri ile birleştirerek yeni fırsatlar ortaya koyabileceğimize ve Mantis’i piyasadaki en çığır açıcı çözüm haline getireceğimize inanıyoruz. Quantum3D’den elde edeceğimiz yetkinliklerle sadece var olan temel yeteneklerimizi dünya çapında güçlendirmekle kalmayıp Amerikan pazarı içerisinde de eksiksiz eğitim çözümleri sunacağız” dedi.

Havelsan Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Öztekin de satın alma süreci ile ilgili “ABD pazarına girmek ve Quantum3D ile yüksek teknoloji ürünleri üretmek Havelsan için stratejik bir hareket” vurgusunu yaptı.

 
ETİKETLER : 1022

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics