e-toplum 11 TEMMUZ 2010 / 18:10

Hollanda Türk yatırımcıları bekliyor

Hollanda Dış Yatırım Ajansı Türkiye Bölge Direktörü Deniz Mısır, Hollanda’nın Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında Türk yatırımcılar için cazip bir pazar olduğunu ifade etti. Mısır, “BT’de 30.8 milyar avro değerinde bir pazara sahip olan Hollanda, Türk yatırımcıları bekliyor. Nanoteknoloji, bioteknoloji, bilgi ve iletişim teknolojileri alanlarında güçlü bir bilgi birikimine sahip olan Hollanda’nın, bu alandaki 2009 pazar hacmi, 2008’e göre yüzde 1,1 büyüme göstererek 31,2 milyar avroya ulaştı. 32 bin bilgi ve iletişim teknolojileri şirketine ev sahipliği yapan Hollanda, bu konuda dünya 5’incisi. Hollanda’ya yapılan yeni yatırımların yüzde 70’ini bilgi ve iletişim teknolojileri oluştururken, Amsterdam barındırdığı iş dünyası, güçlü altyapısı ve uluslararası yönlendirmeleri ile Hollanda’nın bilgi ve iletişim teknolojileri merkezi haline geldi” dedi.
Amsterdam’da bulunan şirketlerin yüzde 22’si bilgi ve iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteriyor. Hollanda’da bulunan bilim ve teknoloji parkları ve uluslararası düzeyde hizmet veren yazılım şirketleri bölgenin bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki uzmanlığının da en önemli göstergesi. Endüstriyel ve ekonomik kapasitesiyle Hollanda, bilgi ve iletişim teknolojilerini Avrupa’ya taşımak isteyen Türk yatırımcılar için gerek teknolojik gerek lojistik anlamda fırsatlar sunarken, cazip olanakları ile yatırımcılara iletişim ağları yaratıyor.
ETİKETLER : Sayı:779

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN