e-toplum 09 EKİM 2011 / 15:30

İki teknoloji devi zirvede birleştiğini açıkladı

Bilişim teknolojileri alanında BT çözümleri sunan Atos, Siemens IT ile birleşti. Atos, 42 ülkede 78 bin 500 çalışanı ve 8.7 milyar avro cirosuyla Avrupa’nın lider BT hizmetleri şirketi oldu. Birleşmenin Türkiye ayağı, ICT Summit Eurasia Bilişim Zirvesi’nde duyuruldu.
Atos Türkiye CEO’su Orhan Akbulut, “Vizyonumuz insanları, teknolojiyi ve iş dünyasını birleştirerek gelişimine hız kazandırmak. Yetkin kaynaklarımız ve bilgi birikimimizden aldığımız güçle, müşterilerimizin şirketlerini geleceğe taşımaları için ihtiyaç duydukları güvenilir iş ortağı olmayı hedefliyoruz. Teknolojik eğilimleri sadece uygulayan değil, aynı zamanda yaratan yaklaşımımız da farklı ve avantajlı kılacaktır” dedi.
Bilişim hizmet sektörünün bilişim sektörüne kıyasla ortalama 2 kat daha hızlı büyüdüğünü ifade eden Akbulut, imza attıkları birleşmeyle yıllık yüzde 12-13 civarında büyüyen servis katmanında yeni bir yıldıza dönüştüklerini ifade etti.

Avrupa’nın en önemli birleşmelerinden biri gerçekleşiyor
Siemens ile uzun süreli işbirliğinin önemine de değinen Akbulut, “Siemens ile küresel ölçekte imzalanan 5.5 milyar avroluk dışkaynak sözleşmesi çerçevesine Atos olarak 7 yıl boyunca 400 bin Siemens çalışanının BT ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu anlaşma neticesinde Siemens Atos’un en büyük müşterisi konumuna geldi“ diye devam etti.
Türkiye’deki faaliyet alanlarından da söz eden Akbulut, “Atos olarak Kartal, Güneşli, İTÜ Teknokent, Düzce ve Ankara lokasyonlarında bulunan yaklaşık bin 800 kişilik ekibimizle, başta finans, kamu, enerji, telekom, endüstri ve sağlık sektörleri olmak üzere, tüm müşterilerimize danışmanlık, sistem entegrasyonu, iş çözümleri ve dışkaynak hizmetleri sunmaya devam edeceğiz” dedi.
Birleşmeyle birlikte Atos, Avrupa’nın en büyük düzenli hizmetler platformunun operasyonunu yürütürken bunun yanı sıra Avrupa’nın en büyük SAP danışmanlık organizasyonuna da sahip olacak.
ETİKETLER : Sayı:841

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics